Jak pozbyć się powiększonych porów?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jak pozbyć się powiększonych porów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze mamy ochotę nakładać makijaż, a jednocześnie wciąż pragniemy czuć się pięknie i olśniewająco. Czy to możliwe? Oczywiście! Ogromną rolę odgrywa zadbana i promienna cera, która nadaje uroku i dodaje pewności siebie. W cieszeniu się nią nierzadko przeszkadzają nam drobne, a zarazem zauważalne, niedoskonałości. Należą do nich między innymi rozszerzone pory. Jak się ich pozbyć?

Skutecznie zadbać o swoją skórę

Pory to naturalny element naszej skóry. Gdy jednak stają się nadmiernie powiększone, zaczynają być problemem. Łatwiej gromadzą się w nich bowiem zanieczyszczenia, co sprzyja rozwojowi trądziku, a na dodatek wyglądają nieestetycznie. Dobra wiadomość jest taka, że rozszerzone pory możemy nieco zmniejszyć. Kluczowa będzie konsekwencja i działanie przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków. Warto rozpocząć walkę z tym defektem od wprowadzenia drobnej zmiany, którą jest mycie twarzy letnią wodą. Ciepła powoduje nadmierne rozszerzanie porów, z kolei ta chłodna działa wręcz odwrotnie.

Pomocne okaże się stosowanie produktów na bazie kwasu mlekowego, azelainowego oraz salicylowego, które złuszczą naskórek i obkurczą pory. Warto sięgnąć także po maseczki z glinki zielonej i różowej. Gdy zależy nam na szybkich i zauważalnych efektach, doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnych zabiegów zmniejszających pory, takich jak mikrodermabrazja czy specjalne peelingi laserowe. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej http://www.auriestetyka.pl/kompleksowe-leczenie-tradziku-2/peelingi-laserowe-2/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Układ hamulcowy – z jakich części się składa i co robić w razie jego uszkodzenia?
Układ hamulcowy – z jakich części się składa i co robić w razie jego uszkodzenia?
Hamulce to niewątpliwie jeden z kluczowych elementów w każdym pojeździe mechanicznym. Zadaniem mechanizmu jest ograniczenie prędkości, czego efektem jest zatrzymanie […]
Polecamy