Przejście z okularów na soczewki – co warto wiedzieć na początku ich stosowania?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Przejście z okularów na soczewki – co warto wiedzieć na początku ich stosowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciągłe wpatrywanie się w różnego rodzaju ekrany powoduje, że coraz więcej ludzi zmuszonych jest nosić okulary. Niestety nawet najpiękniejsze oprawki starannie dobrane w sklepie optycznym po pewnym czasie zaczynają przeszkadzać. Szczególnie w ciepłe, słoneczne dni wady noszenia tradycyjnych okularów są zauważalne. Chcielibyśmy wtedy mieć możliwość szybkiej zmiany szkieł na przeciwsłoneczne, niestety taki model to kolejny, całkiem spory wydatek. Doskonałym rozwiązaniem  w tej sytuacji są soczewki. Na rynku dostępnych jest jednak wiele rodzajów tego produktu, a źle dobrane szkła kontaktowe mogą nam zaszkodzić.

Soczewki dla początkujących

Dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z soczewkami, już sama ich aplikacja może być przerażająca, dlatego pierwszych prób warto dokonywać pod okiem okulisty, który w razie potrzeby nam pomoże. Profesjonalista dobierze odpowiednią wersję szkieł, jak również poinformuje nas o sposobach ich pielęgnacji. Na starcie naszej soczewkowej przygody mogą nam się przydać także krople do oczu, które kupimy na tej stronie internetowej https://sklep.contempo.pl/krople-ocuyal-gel-10-ml-p-1247.html. Złagodzą one podrażnienie spowodowane pierwszymi, nieco nieudolnymi próbami założenia szkieł, jak również zniwelują dyskomfort, który może generować nowe ciało obce w naszym oku. Dobrze dobrany przez specjalistę produkt powinien jednak szybko dopasować się do naszej gałki, dzięki czemu błyskawicznie zapomnimy o tradycyjnych okularach, a latem swobodnie będziemy mogli nosić najmodniejsze, przeciwsłoneczne wersje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria do podawania leków – jak brać zalecone dawki?
Akcesoria do podawania leków – jak brać zalecone dawki?
Prawidłowe dawkowanie leków ma ogromne znaczenie dla skuteczności procesu leczenia. Nawet niewielkie modyfikacje i nieprawidłowe przyjmowanie poszczególnych dawek mogą w […]
Polecamy