Woda sodowa – czy można przygotować ją we własnym domu?

Hobby i sport
punktzaczepienia
Woda sodowa – czy można przygotować ją we własnym domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z elementów niezbędnych w codziennej diecie jest woda sodowa sztucznie nasycona dwutlenkiem węgla (określana potocznie mianem wody gazowanej). Gwarantuje ona bowiem duże orzeźwienie w upalne dni, a dodatkowo przynosi wiele pozytywnych efektów zdrowotnych. Przede wszystkim niweluje nadkwasotę żołądka, pomaga w regulowaniu pracy jelit, ogranicza ryzyko infekcji dróg moczowych oraz ułatwia pozbycie się uciążliwych niestrawności i zaparć. Co istotne, można ją bez większego problemu przygotować w zaciszu własnego domu.

Przyda się z pewnością porządny syfon

Sodówka idealnie nadaje się do picia przez wszystkie osoby z wyjątkiem chorych na zespół jelita drażliwego, nadmiernie otyłych i zmagających się z chronicznym refluksem żołądkowym. Aby ją zrobić w mieszkaniu, wystarczy posiadać funkcjonalny syfon do wody, w którym kluczową rolę odgrywa dozownik oraz zestaw nabojów CO2. Taki sprzęt kosztuje średnio 200 zł. Najlepiej postawić na model z wytrzymałego i jednocześnie lekkiego aluminium pokrytego dekoracyjnym lakierem metalicznym (ciekawą, nieco bardziej elegancką alternatywę stanowi natomiast konstrukcja szklana).

Obsługa omawianego urządzenia jest banalnie prosta. Otóż w pierwszej kolejności należy napełnić je chłodną wodą z kranu albo przefiltrowaną, a następnie przykręcić głowicę, zamontować nabój z dwutlenkiem węgla i włączyć przycisk główny. Przed każdorazowym użyciem syfonu zaleca się dokładne wstrząśnięcie nim w celu perfekcyjnego zmieszania gazu z płynem. Przy okazji pamiętajmy o tym, aby przygotowywać w ten sposób wyłącznie czystą wodę bez żadnych dodatków smakowych w postaci soków czy syropów owocowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rezonans magnetyczny – na czym polega badanie?
Rezonans magnetyczny – na czym polega badanie?
Rezonans magnetyczny to nowoczesne, nieinwazyjne oraz bezbolesne badanie. Służy do obrazowania wnętrza ciała. Przeprowadzane jest w przypadku chorób nowotworowych, neurologicznych, […]
Polecamy