Co wybrać: nowoczesny apartament czy mieszkanie w kamienicy?

Nieruchomości
punktzaczepienia
Co wybrać: nowoczesny apartament czy mieszkanie w kamienicy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesny apartament czy mieszkanie w kamienicy? Cóż, i jedno, i drugie wiąże się z szeregiem zalet i wad. Mieszkanie w kamienicy dla niektórych jest synonimem zawilgoconego mieszkania z wiecznie pofałdowaną podłogą pokrytą deskami, które na dodatek całe się trzęsie, gdy tylko w okolicy przejedzie większy samochód, natomiast dla innych to prawdziwa perła wyróżniająca się na tle zwykle niskich i ciasnych mieszkań w blokach. Jednak czy jest tak zawsze? Odpowiedź brzmi: nie.

 

Apartament czy mieszkanie w kamienicy?

Coraz bardziej popularne jest przerabianie mieszkań w kamienicach na prawdzie apartamenty. Sprzyja temu ich wysoki sufit, grube ściany i trudny do ujęcia powiew historii, pewien nienamacalny urok. Jeśli kusi nas mieszkanie w kamienicy Wrocław jest dobrym miejscem, aby zacząć poszukiwania takowego, ze względu na swoją wielkość i bogatą historię. Wyremontowane mieszkanie w takim mieście jest niemal namiastką luksusu, można się poczuć naprawdę wyjątkowo, mieszkając w budynku ze stylową architekturą i historią niemal wplecioną w jego strukturę. Natomiast jeśli preferujemy nowe apartamenty Wrocław sprzedaż i takich mieszkań ma na wysokim poziomie. Zaletą nowych apartamentów jest niewątpliwie większa łatwość w ogrzaniu ich w zimie, czego nie można powiedzieć o starych murach kamienic, oraz zwykle usytuowanie w większej odległości od centrum miasta, co wiąże się z dostępnością terenów zielonych, parków, ogrodów czy nawet podmiejskich lasów. Jest to istotne, jeśli nie jest się fanem miejskiego zgiełku i ciągłego hałasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co wzmocni estetykę wnętrza?
Co wzmocni estetykę wnętrza?
Wystrój wnętrz to bardzo ważny proces wykończenia każdego domu lub mieszkania. Na całe szczęście możemy korzystać z wielu pomocy, które […]
Polecamy