Jak zabezpieczyć drogę, która jest trudna do przejazdu?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak zabezpieczyć drogę, która jest trudna do przejazdu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roboty drogowe, wyrwa w jezdni, nieumocnione pobocze to bardzo częste zjawiska na polskich drogach. Mogą one stwarzać poważne niebezpieczeństwo, zagrażać zdrowiu i życiu osób podróżujących samochodami. Z tego powodu wszystkie takie niebezpieczne miejsca powinny być odpowiednio oznaczone.

Oznaczenia niebezpieczeństwa na drodze

Kiedy na drodze pojawia się miejsce, w którym może dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń, musi ono być tak oznaczone, by to zagrożenie niwelować. Dlatego służby drogowe muszą ten teren oznaczyć albo wręcz odgrodzić od pasa ruchu. W tym celu należy zastosować urządzenia, które można nabyć m.in. pod poniższym adresem https://hurtownia-drogowa.com.pl/60-bariery-drogowe.

Do zabezpieczenia przydadzą się przede wszystkim bariery drogowe: harmonijkowe, pełne z tworzywa albo szczeblinowe. Zaletą takich barier jest to, że nie są ciężkie i do ich ustawienia nie jest wymagany żaden sprzęt.

Ponadto niebezpieczne miejsce można oznaczyć za pomocą znaków, słupków drogowych i pachołków. Dobrze, aby wszystkie elementy zabezpieczające były malowane farbą odblaskową albo dodatkowo oświetlone. Można również zastosować sygnalizację świetlną wahadłową, dzięki której ruch może odbywać się na zwężonym odcinku jezdni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak z pomysłem zaaranżować swoje poddasze?
Jak z pomysłem zaaranżować swoje poddasze?
Poddasze to świetne miejsce do mądrego wykorzystania przestrzeni, ale czasem trudno jest wymyślić, jak urządzić poddasze z pomysłem. Jeśli brakuje […]
Polecamy