Jak zabezpieczyć drogę, która jest trudna do przejazdu?

Roboty drogowe, wyrwa w jezdni, nieumocnione pobocze to bardzo częste zjawiska na polskich drogach. Mogą one stwarzać poważne niebezpieczeństwo, zagrażać zdrowiu i życiu osób podróżujących samochodami. Z tego powodu wszystkie takie niebezpieczne miejsca powinny być odpowiednio oznaczone.

Oznaczenia niebezpieczeństwa na drodze

Kiedy na drodze pojawia się miejsce, w którym może dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń, musi ono być tak oznaczone, by to zagrożenie niwelować. Dlatego służby drogowe muszą ten teren oznaczyć albo wręcz odgrodzić od pasa ruchu. W tym celu należy zastosować urządzenia, które można nabyć m.in. pod poniższym adresem https://hurtownia-drogowa.com.pl/60-bariery-drogowe.

Do zabezpieczenia przydadzą się przede wszystkim bariery drogowe: harmonijkowe, pełne z tworzywa albo szczeblinowe. Zaletą takich barier jest to, że nie są ciężkie i do ich ustawienia nie jest wymagany żaden sprzęt.

Ponadto niebezpieczne miejsce można oznaczyć za pomocą znaków, słupków drogowych i pachołków. Dobrze, aby wszystkie elementy zabezpieczające były malowane farbą odblaskową albo dodatkowo oświetlone. Można również zastosować sygnalizację świetlną wahadłową, dzięki której ruch może odbywać się na zwężonym odcinku jezdni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + szesnaście =