Maski CPAP – do czego służą?

Styl życia
punktzaczepienia
Maski CPAP – do czego służą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest maska CPAP?

Maski CPAP to urządzenia, które zakrywają nos, usta i brodę. Są one podłączone do przewodu powietrznego i aparatu CPAP. Aparat CPAP zapewnia stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP), aby utrzymać drożność dróg oddechowych podczas snu. Ciśnienie powietrza zapobiega zapadaniu się lub zwężaniu tkanek miękkich w gardle podczas snu, dzięki czemu można normalnie oddychać.

Istnieje kilka rodzajów dostępnych masek:

Poduszka nosowa

Miękka poduszka spoczywa na czubku każdego nozdrza, pomagając uszczelnić nos od reszty twarzy. Poduszki nosowe są dostępne w dwóch rozmiarach i mogą pasować do większości twarzy wygodnie, nie będąc zbyt ciasnymi. Sprawdzają się w przypadku osób, które mają problemy z zatkaniem nosa podczas snu i potrzebują minimalnego kontaktu z twarzą podczas noszenia maski. Są one również dobre dla osób, które mają mniejsze usta, ponieważ nie obejmują tak dużego obszaru wokół ust jak inne maski.

Pełnotwarzowe

Maski pełnotwarzowe zakrywają obie strony nosa i większą część ust (z wyłączeniem części podbródka). Często posiadają pasek na czoło, który łączy się za głowa, a sama maska wykonana jest z miękkiego silikonu, który jest wystarczająco elastyczny, aby zginać się, gdy trzeba jeść lub pić. Maski pełnotwarzowe nie są tak powszechne jak inne style masek, ponieważ mogą być trudne do prawidłowego dopasowania, ale mają kilka zalet. Po pierwsze, oferują najpełniejszą ochronę przed zarazkami i wirusami podczas podróży. Po drugie, zapewniają najbardziej wygodne dopasowanie w ogóle ze względu na ich rozmiar. To sprawia, że są łatwiejsze dla niektórych osób do noszenia. Wreszcie, są one najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz problemy z oddychaniem przez nos lub jeśli cierpisz na alergie, ponieważ zapewniają stały przepływ powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zareklamować biurowiec?
Jak zareklamować biurowiec?
Wybudowanie nowoczesnego, funkcjonalnego i dobrze wyglądającego biurowca nie gwarantuje jeszcze, że zostanie z chęcią przyjęty przez firmy, które szukają dla […]
Polecamy