Badania psychotechniczne – w jakich zawodach są konieczne?

Bez kategorii
punktzaczepienia
Badania psychotechniczne – w jakich zawodach są konieczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badania psychotechniczne są niezbędne w celu określenia psychologicznej i technicznej przydatności danej osoby do wykonywania określonej pracy. Mogą mieć różny charakter, jak np. testy neuropsychologiczne, testy inteligencji, testy osobowości czy testy zdolności. Badania psychotechniczne wykorzystywane są w wielu zawodach do oceny przydatności kandydatów na określone stanowiska w zależności od wymagań pracy, m.in. przy doborze personelu wojskowego, np. pilotów i astronautów, policjantów, strażników i strażaków.

Najważniejsze informacje

Testy psychotechniczne są również stosowane w selekcji kandydatów do niektórych zawodów, w zależności od ich umiejętności technicznych, takich jak pracownicy sanitarni, mechanicy i elektrycy. Testy psychotechniczne mogą być podawane przez psychologów lub innych wyszkolonych specjalistów. Testy psychologiczne służą do określenia psychologicznej przydatności danej osoby do wykonywania określonej pracy. Mogą być różnego rodzaju, np. testy osobowości, testy inteligencji czy testy predyspozycji. Testy psychologiczne są wykorzystywane w wielu zawodach do oceny przydatności kandydatów na określone stanowiska w zależności od wymagań danej pracy, m.in. pilotów i astronautów. Badania psychotechniczne Opole jest miastem, gdzie można wykonać takie badania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie działania obejmują usługi tokarskie?
Jakie działania obejmują usługi tokarskie?
Metal, ale też inne materiały wymagają odpowiedniej obróbki, zanim zostaną wykorzystane do konkretnych celów. W końcu, aby mogły z nich […]
Polecamy