Wygląd, materiał, funkcjonalność – na co zwracać uwagę przy zakupie mebli

Dom
punktzaczepienia
Wygląd, materiał, funkcjonalność – na co zwracać uwagę przy zakupie mebli
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najważniejszych elementów urządzania swojego mieszkania jest dobór właściwych mebli. Wiele osób podczas zakupów kieruje się przede wszystkim ich wyglądem. Chociaż jest to z pewnością istotne kryterium, nie możemy zignorować innych ważnych czynników. W przeciwnym razie wybrane przez nas meble nie pozwolą stworzyć komfortowej i wysoce funkcjonalnej przestrzeni. Przeglądając oferty w sklepach meblowych, należy zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak jakość wykonania, rodzaj materiałów użytych podczas produkcji oraz gabaryty danego mebla. Dopiero gdy wybrany produkt jest zadowalający pod tymi względami, możemy zacząć przejmować się jego estetyką.

Nie zwracajmy zbyt dużej uwagi na chwilową modę

W przypadku mebli ich wygląd jest główną rzeczą, która wpływa na nasz zmysł estetyczny. Dlatego też powinniśmy wybierać jedynie takie meble, które rzeczywiście nam się podobają. Możemy sugerować się popularnymi stylami dekoracyjnymi, ale nie musimy dobierać wszystkich elementów wyposażenia pod konkretny styl. Trendy wnętrzarskie stosunkowo szybko przemijają, podczas gdy na kupione meble będziemy musieli patrzeć przez długi czas. Z tego względu nie należy ulegać chwilowemu zachwytowi nad najnowszymi trendami. Szczególnie jeżeli chodzi o meble wypoczynkowe, na których będziemy każdego dnia spędzać dużo czasu. Muszą się idealnie wpisywać w nasz gust. Więc jeżeli preferujemy standardowe formy, nie musimy zmuszać się do kupna nietypowo wyglądających mebli tylko dlatego, że panuje obecnie na nie moda.

Jak właściwie wybierać meble tapicerowane?

W przypadku mieszkań urządzonych w stylu klasycznym, kanapy i fotele obite skórą stanowią doskonałe elementy wyposażenia. Tego typu meble są bardzo eleganckie i efektywnie poprawiają wygląd mieszkania. Skórzane obicie docenią także posiadacze zwierząt, gdyż łatwo można z niego usunąć wszelkie zabrudzenia, czy też sierść zwierzęcą. Nie musimy zawracać sobie głowy często i czasochłonną konserwacją takich mebli. Ewentualnie możemy wybrać modele obite rozmaitymi tkaninami, które sprawdzą się również w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Jednakże takie fotele i kanapy wymagają częstszego czyszczenia. Będziemy musieli także używać specjalnych preparatów, aby nie uszkodzić obicia. Zanim zdecydujemy się na zakup danego mebla, należy zwrócić uwagę na firmę, która go sprzedaje. Zazwyczaj wysokiej jakości produkty możemy znaleźć bezpośrednio u producenta. W przypadku zestawu mebli wypoczynkowych warto wydać nieco więcej pieniędzy. Takie meble posłużą nam przez o wiele dłuższy czas. Warto także rozważyć zakup oryginalny mebli produkowanych na zamówienie. Stanowią ciekawsze rozwiązanie od tych sprzedawanych masowo.

Wygoda mebli wypoczynkowych to podstawa

Zadaniem niektórych mebli jest poprawa wyglądu pomieszczenia, w którym je ustawimy. Wtedy faktycznie należy kierować się podczas zakupów jedynie ich wyglądem. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku mebli wypoczynkowych. W ich przypadku decydującym czynnikiem jest komfort siedzenia. Dlatego też podczas wybierania foteli lub narożnika trzeba zwrócić uwagę na sprężystość siedziska. Zanim więc kupimy taki mebel, warto odwiedzić sklep meblowy i wypróbować kilka modeli, które wpadły nam w oko. Może się zdarzyć, że upatrzona przez nas kanapa nie jest wystarczająco komfortowa. Jeśli odpowiada nam pod wszystkimi innymi względami, warto zapytać w salonie, czy istnieje możliwość dopasowania elastyczności siedziska. Spore znaczenie ma także jego głębokość, gdyż od tego parametru zależy to, czy będziemy mogli wygodnie rozsiąść się w pozycji półleżącej.

Elementy dodatkowo usprawniające meble wypoczynkowe

Regulowane oparcie pozwoli na wygodny wypoczynek wielu osobom na tym samym meblu. Wystarczy dopasować wysokość oparcia do wzrostu osoby siedzącej. Pozwoli to zapewnić właściwe oparcie dla każdej części ciała. Meble z taką funkcją powinny także oferować regulowany zagłówek, dzięki któremu zadbamy o nasz kręgosłup. Ciekawym pomysłem jest kupno mebli wypoczynkowych z wysuwanym podnóżkiem. W ten sposób będziemy mogli całkowicie zrelaksować się na naszej kanapie. Oprócz oparcia istotne są regulowane podłokietniki. W razie potrzeby możemy je swobodnie opuszczać. Regulowane elementy pozwalają dopasowywać meble wypoczynkowe do naszego sposobu leżenia i siedzenia. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model oferuje tego typu funkcje.

Funkcjonalność to kluczowa cecha nowoczesnych mebli

Jest to szczególnie istotne w przypadku stosunkowo niewielkich mieszkań. Zamiast na siłę upychać w nich liczne meble, warto zainwestować w mniejszą liczbę wielofunkcyjnych mebli. Doskonałym przykładem jest pufa, którą znajdziemy na stronie https://www.jurpol-meble.pl/pufa-max-prostokatna-otwierana-kufer-z-pojemnikiem/. Jest ona nie tylko bardzo elegancka, ale może również posłużyć jako pojemnik na rozmaite drobiazgi. Do obicia jej wnętrza i spodu siedziska użyto czarnego materiału podbitkowego. Z kolei dekiel pufy został odpowiednio zabezpieczony, aby móc utrzymać go w pozycji otwartej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Użycie jakich maszyn ułatwi nam sprzątanie?
Użycie jakich maszyn ułatwi nam sprzątanie?
Sprzątanie to jedna z najbardziej nielubianych, a jednocześnie niezbędnych czynności. Celem sprzątania jest oczywiście usuwanie zabrudzeń, które gromadzą się na […]
Polecamy