Pośrednik finansowy to stosunkowo nowa opcja na rynku, jednak zdobywająca dużą popularność. Pośrednictwo finansowe może być skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych w sytuacji gdy podmioty rozważają podjęcie kredytu lub pożyczki. Osoba odpowiadająca za takie działania, jak sama nazwa wskazuje, jest w kontakcie pomiędzy klientem a bankiem. Na takiej współpracy zarabia. Zwykle otrzymuje prowizję ze sprzedaży kredytu. Czy dla klienta taki układ jest opłacalny?
Pozyskiwanie finansowania dla spółek, polegające na poszukiwaniu korzystnego kredytu, może być jedną z usług pośrednika. Jakie są jeszcze zalety płynące z takiej współpracy? Dla klienta banku to przede wszystkim ułatwienie spraw formalnych, ponieważ pośrednik dba o umówienie szczegółów w banku, a klient otrzymuje gotową umowę do podpisania. To bardzo wygodna opcja, która oszczędza czas i zmniejsza stres.
Dodatkowym atutem takich usług jest profesjonalne doradztwo, ponieważ specjalista współpracuje zazwyczaj z kilkoma bankami, dzięki czemu może nam przedstawić bogatą ofertę usług bankowych, tworząc spersonalizowany ranking według potrzeb. Współpraca powinna być również darmowa, ponieważ koszty pracy pośrednika ponosi bank, który wypłaca mu prowizję od udzielonego kredytu. Otwiera to furtkę dla klientów, którzy mogą porównać nie tylko ofertę banków, ale również kilku pośredników. Podsumowując, to wygodna, bezkosztowa opcja, która pozwala na profesjonalne doradztwo i rozeznanie się na rynku finansowym.