Skąd bierze się niezwykła popularność iphone’ów?

Smartfony to obecnie konieczność i mało kto potrafi sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez tych urządzeń. Istnieje wiele marek nowoczesnych telefonów komórkowych, ale z pewnych powodów, to właśnie jedna z nich wybija się ponad konkurencje i przoduje w ilości sprzedaży, popularności oraz pożądaniu wśród użytkowników. Mowa tutaj o produktach jednej z najpopularniejszych i największych firm informatycznych na świecie, którą jest Apple, czyli serii telefonów Iphone.

Początek Iphonów

Od czasu premiery w 2007 r. IPhone był bardzo udanym produktem dla Apple, którego analitycy twierdzą, że sprzedali ponad 100 milionów sztuk w pierwszych czterech latach iPhonea-w tym 18,6 miliona w pierwszym kwartale 2011 roku. Apple w projektowaniu iPhone’a miało pełną kontrolę nad sprzętem i oprogramowaniem, co pozwoliło na działanie w synergii. Ponieważ iPhone ma funkcjonalność, którą cechują się telefony komórkowe, przenośnego odtwarzacza multimedialnego, konsoli do gier w jednym urządzeniu, jest bardzo popularny wśród wielu klientów, niezależnie od głównego celu użytkowania.

Projekt

W momencie wydania fizyczna konstrukcja iPhone’a różniła się znacznie od innych smartfonów. Przód iPhone’a ma jeden fizyczny przycisk, który wyświetla główne menu urządzenia. Reszta urządzenia składa się z dużego ekranu dotykowego, który umożliwia użytkownikowi dostęp do wszystkich funkcji iPhone’a. Uderzający design iPhone’a przyczynił się w znacznym stopniu do jego sukcesu, prowadząc innych producentów do projektowania telefonów z podobnymi interfejsami. W 2011 r. Apple wszczęło pozew przeciwko firmie Samsung za rzekome kopiowanie projektu iPhone’a za pomocą telefonu Galaxy S 4G.

Moc urządzenia

Dwurdzeniowy procesor iPhone pracuje z dużą częstotliwością i ma zintegrowane funkcje przyspieszenia grafiki 3D. Ponadto iPhone ma również często większą ilość pamięci RAM niż smartfony pozostałych przodujących producentów, choć oczywiście nie jest to reguła.

Funkcje multimedialne

IPhone to także iPod, czyli urządzenie, które perfekcyjnie nadaje się do słuchania muzyki. Korzystając z iTunes, możemy synchronizować zawartość audio i wideo z komputera z urządzeniem i cieszyć się multimediami w podróży. IPod to najpopularniejszy na świecie przenośny odtwarzacz multimedialny; wielu konsumentów czuje się komfortowo z interfejsem iPoda i już używa iTunes do zarządzania bibliotekami multimediów. To sprawia, że iPhone jest naturalnym zakupem dla zadowolonego właściciela iPoda, który potrzebuje nowego telefonu komórkowego.

Ekosystem Apple

Jedną z najlepszych funkcji iPhone’a jest płynna integracja z ekosystemem Apple. Ściśle powiązany ekosystem pozwala na lepszą optymalizację oprogramowania i łatwość obsługi. Użytkownicy, którzy polegają na produktach Apple do użytku osobistego, cieszą się względnie bezproblemowym doświadczeniem, jeśli chodzi o połączenie między urządzeniami. Poza tym posługiwanie się Iphonem, dla wielu użytkowników jest okazją do pokazania swojego przywiązania do uznanej marki. Jest to kolejny powód, dlaczego Iphone wyprzedza inne telefony komórkowe.

Sklep z aplikacjami

Apple dystrybuuje ogromną ilość aplikacji na iPhone’a za pośrednictwem iTunes App Store, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem iPhone’a lub iTunes na komputerze. Aplikacje te poszerzają możliwości iPhone’a daleko poza obszar udogodnień zwykłego telefonu komórkowego. Dostępne aplikacje to oprogramowanie do tworzenia i przeglądania dokumentów biurowych, gier, aplikacji do przeglądania aktualizacji ze stron internetowych i programów do czatowania online.

Chociaż smartfony z systemami operacyjnymi takimi jak Windows Mobile miały możliwość instalowania i uruchamiania programów na długo przed wydaniem iPhone’a, instalacja programów wymagała wiedzy technicznej i często była trudna do wykonania dla nowych użytkowników. IPhone był pierwszym telefonem, który zintegrował oprogramowanie z urządzeniem w sposób zrozumiały dla każdego użytkownika. Dziś niemal wszystkie przodujące systemy posiadają proste w obsłudze interfejsy, jednak to wciąż Iphone oferuje najsprawniejsze zarządzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 7 =