Jak chronić dziecko przed mrozem podczas zimowych spacerów?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak chronić dziecko przed mrozem podczas zimowych spacerów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ze względu na niedoskonałą termoregulację, dzieci są podatne na częste przeziębienia, zwłaszcza przy wahaniach temperatury, kiedy maluchom trudno jest się dostosować do panujących warunków naturalnych. Jak więc możemy pomóc i przygotować dziecko na pierwsze zimowe spacery, aby od razu nie było chore? Sprawdźmy.

Wybierz odpowiednie ubranie dla swojego dziecka

Jeśli temperatura jest już poniżej zera, nie wystarczy tylko ubrać dziecko w ciepłe ubranka – trzeba też pomyśleć o tym, jak je dobrać, aby poza dawaniem ciepła były jeszcze przyjemne dla skóry dziecka i komfortowe w noszeniu. Kiedy dziecko jest małe i nie chodzi, zwykle zakłada się 3 warstwy ubrań. Ale możemy to ułatwić użyciem chusty do noszenia naszej pociechy. Dziecko i mama są w bliskiej odległości od siebie i ogrzewają się wzajemnie. Dodatkowo, nasze ubranie wierzchnie, założone na chustę, również zapewni dziecku ciepło. Do tego celu najlepiej nadaje się kamizelka lub płaszczyk.

Co jest lepsze zimą – kominiarka czy ciepła czapka

A co w przypadku starszych dzieci? Lepiej ubrać je w grubą kurtkę i czapkę, czy może płaszcz i kominiarkę? Nie ma dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Najważniejsze w tym przypadku są osobiste preferencje każdego. Ale jest kilka niepodważalnych zalet kominiarek nad czapkami. Przede wszystkim zakrywają one nie tylko uszy i czubek głowy, ale również szyję i część klatki piersiowej, dzięki czemu niepotrzebny jest dodatkowo szalik. Praktyka pokazuje, że dzieci nie lubią duszących szalików i apaszek, które niezawodnie chronią szyję. Ponadto trudniej jest ściągnąć taką kominiarkę, więc najbardziej kapryśni młodzi ludzie nie narażą się na mroźną aurę, jak ma to miejsce przy ściągnięciu zwykłej czapki. Kominiarki są wykonane zwykle z przyjemnego materiału, który zapewni komfort i wspomniane ciepło. Tego typu artykuły znajdziemy chociażby pod adresem https://e-kominiarki.pl/kominiarki-dzieciece.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdrowe i pyszne produkty, które można dodać do codziennej diety
Zdrowe i pyszne produkty, które można dodać do codziennej diety
Codzienna dieta powinna charakteryzować się bogactwem naturalnych i zdrowych posiłków oraz jej zbilansowaniem. Dobrze jest też spożywać posiłki w regularnych […]
Polecamy