Proste i funkcjonalne – telefony analogowe

Może się wydawać, że telefony analogowe odeszły już dawno do lamusa, a używane były wyłącznie w telefonii stacjonarnej. Okazuje się jednak, że wcale nie musi być to prawdziwym stwierdzeniem. Telefon analogowy wciąż można wykorzystywać w trakcie połączeń VoIP, czyli realizowanych za pośrednictwem sieci Internet. Są one o wiele tańsze, a nierzadko darmowe, w obrębie jednego kraju. Natomiast zagraniczne rozmowy są już nieporównywalnie mniej kosztowne, stąd popularność technologii VoIP między innymi w firmach.

Jaki telefon analogowy do VoIP?

Mamy trzy możliwości, jeżeli chodzi o wykorzystanie aparatów analogowych w technologii VoIP. Pierwsza to specjalny telefon stacjonarny przewodowy, który posiada wejście na kabel RJ-45, a więc można go podłączyć bezpośrednio do routera. Drugą opcją jest wykorzystanie aparatów bezprzewodowych, których przykłady można znaleźć pod adresem – https://www.voip24sklep.pl/TELEFONY/TELEFONY-ANALOGOWE/Bezprzewodowe. Działają one identycznie jak te, które kiedyś używało się w telefonii stacjonarnej.

Stary aparat w technologii VoIP

Możliwe jest również zastosowanie tradycyjnego, zwykłego telefonu wyposażonego w gniazdo na kabel RJ-11. Zazwyczaj warunkiem jest jedynie to, by posiadał on wybieranie tonowe (odpadają więc najstarsze aparaty z tarczą). Aby umożliwić komunikację takiego urządzenia z Internetem i usługami VoIP, stosuje się specjalną bramkę. Posiada ona z jednej strony złącze RJ-45, którym łączymy ją z routerem, a z drugiej RJ-11 – gdzie należy podpiąć stary telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − trzynaście =