Jak często obcinać włosy?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak często obcinać włosy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma wątpliwości, że piękne, zdrowe i gęste włosy są atrybutem kobiecości. Aby zawsze były w należytej kondycji wymaga się, aby poddawać je odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym. Wiele zależy jednak od stanu włosów, ich struktury i predyspozycji, natomiast bez względu na rodzaj włosów w skład tej podstawowej pielęgnacji zawsze powinno wchodzić ich podcinanie. Jak często obcinać włosy? Sprawdź już teraz. 

Włosy cienkie i delikatne 

Jak potwierdza profesjonalny fryzjer Poznań, o włosy cienkie trzeba dbać ze szczególną uwagą, a ich regularne podcinanie ma ogromny wpływ na kondycję. Uznaje się, że podcinanie końcówek powinno odbywać się przynajmniej raz na 3-4 miesiące. Dzięki temu stają się gęste i zdrowe. Włosy cienkie mają tendencję do rozdwajania się końcówek i właśnie tę wadę trzeba niwelować. 

Włosy gęste i grube 

Kobiety, których włosy są gęste i grube, mają się czym pochwalić, ale tylko wtedy, gdy ich fryzura wygląda naprawdę zdrowo. Styliści potwierdzają, że najlepiej poddawać je podcinaniu nawet co 2 miesiące. Okazuje się, że właśnie ten rodzaj włosów jest najbardziej podatny na zniszczenie. 

Co daje podcinanie włosów?

Włosy podcinane regularnie przede wszystkim są zdrowe i rosną szybciej. Ich końcówki nie ulegają rozdwajaniu, włosy nie kruszą się ani nie łamią. Pamiętaj jednak, że ogromne znaczenie w tym przypadku ma sztuka cięcia. Użycie złej jakości nożyczek czy zastosowanie nieodpowiednio dobranej metody obcinania włosów może przyczynić się do ich uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze mebli do biura?
Czym się kierować przy wyborze mebli do biura?
Biuro jest miejscem, w którym pracownik przebywa przez większą część dnia. Jego odpowiednie wyposażenie oraz aranżacja może stworzyć atmosferę pozwalającą […]
Polecamy