Jak prawidłowo należy dokonać wyboru opon do pojazdów rolniczych?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jak prawidłowo należy dokonać wyboru opon do pojazdów rolniczych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród opon rolniczych znajdują się zarówno opony traktorowe radialne, opony radialne o mniejszym nacisku na glebę, jak i opony traktorowe diagonalne oraz opony diagonalne przeznaczone do maszyn rolniczych. Pierwsza kategoria charakteryzuje się dużą elastycznością ścian bocznych, mniejszym oporem toczenia, dzięki temu też lepszą wydajnością, gdy pojazd osiąga duże prędkości. Z kolei opony rolnicze traktorowe diagonalne gwarantują idealną stabilność oraz wytrzymałość, co zawdzięczają sztywności ścian bocznych oraz prostej strukturze opony. Co ważne, typ ten świetnie radzi sobie na nierównościach. Opony o zmniejszonym nacisku na glebę mają budowę, która nie przenosi całego ciężaru pojazdu bezpośrednio na jezdnię. Dzięki temu dobrze radzą sobie w utrudnionych warunkach, np. na grząskim gruncie. Ostatni rodzaj opon, powstał z myślą o cysternach, przyczepach oraz innych maszynach rolniczych. Ze względu na słaby nacisk na glebę, mogą swobodnie poruszać się po każdym terenie.

Dobra jakość to podstawa

Podczas wyboru ogumienia należy przede wszystkim zwracać uwagę na jego jakość. Zapewniają ją zaufani producenci, tacy jak w poniższej ofercie https://plusgum.pl/opony-rolnicze. Przed zakupem należy także dokładnie sprawdzić parametry, które nas interesują. Oznaczenie składa się z rzędu cyfr i liter. Pierwsze trzy cyfry oznaczają szerokość przekroju opony. Następna to oznaczenie profilu modelu. Natomiast litera odnosi się do modelu: diagonalnego lub radialnego. Ostatnia liczba, czyli liczba cali to wartość średnicy osadzenia na feldze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mechanizmy korbowe do roweru
Mechanizmy korbowe do roweru
Wiosna to idealny czas, żeby pomyśleć nad uprawianiem sportu, takim jak na przykład jazda na rowerze, która od wielu lat […]
Polecamy