Jak zimą mieć ciepło w mieszkaniu

Dom
punktzaczepienia
Jak zimą mieć ciepło w mieszkaniu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To całkowicie zrozumiałe, że człowiek potrzebuje ciepła. Dlatego w naszym klimacie nieodzownym wyposażeniem każdego mieszkania i domu jest instalacja grzewcza. Ludzie wybierają różne sposoby na to, jak zimą zapewnić sobie ciepło w mieszkaniu.

Rodzaje instalacji

Wciąż najpopularniejszym sposobem na ogrzanie mieszkania jest palenie w piecu na różnego rodzaju paliwa, najczęściej w formie centralnego ogrzewania. Paliwem może być węgiel, miał, ekogroszek, koks, pelet, drewno, olej czy gaz ziemny. Bez względu na rodzaj opału użytkownik takiej instalacji chciałby często uzyskać pożądany efekt w postaci ciepła przy zminimalizowanych kosztach. Dlatego oprócz źródła ciepła nieodzowne jest zapobieganie jego stratom. Stąd podczas budowy mieszkań i domów instaluje się energooszczędne okna, stosuje się ocieplenie ścian, stropu i dachu (bo to tamtędy ucieka najwięcej ciepła). Ważne jest również, żeby nie marnować ciepła transportowanego poprzez rury CO. Dlatego warto zainwestować w rury stalowe preizolowane, które powstrzymują utratę energii cieplnej w odcinkach instalacji przebiegających w miejscach nieogrzewanych.

Sposoby na utrzymanie stałej temperatury

Spora część instalacji centralnego ogrzewania, a w szczególności ogrzewania gazowego, jest regulowana za pomocą sterowników pokojowych wyposażonych w termostat, który w zależności od temperatury w pomieszczeniu załącza lub rozłącza kocioł. Niestety często sprawność systemu grzewczego jest uzależniona również od temperatury na zewnątrz. Dlatego sterowanie piecem można uzupełnić o czujnik temperatury zewnętrznej ferroli, który odpowiada za dopasowanie intensywności ogrzewania w zależności od temperatury na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesny sprzęt piekarniczy
Nowoczesny sprzęt piekarniczy
W poszukiwaniu sprawdzonych urządzeń do małej gastronomii lub firmy zajmującej się piekarnictwem, warto wziąć pod uwagę szereg różnych czynników związanych […]
Polecamy