Czym osłonić okna latem?

Każdy człowiek czeka na lato, ale gdy przechodzi ten okres, wiele osób narzeka na rażące słońce, które wpada rano do pokoju i nie pozwala spać, na wszędobylskie owady, które bzyczą, zanieczyszczają żywność, a nawet potrafią użądlić. Na szczęście, są metody, dzięki którym można cieszyć się słońcem, latem, a jednocześnie pozbyć się problemu z owadami czy nadmiernym nasłonecznieniem. Rozwiązaniem tego problemu są  rolety i moskitiery okienne, które idealnie zabezpieczą okno przed niechcianymi gośćmi. 

Rolety okienne to idealne rozwiązanie, dzięki któremu można osłonić okna. Dodatkowo rolety okienne pełnią również funkcje dekoracyjne, potrafią ożywić pomieszczenie, nadać mu charakteru. Chronią też mieszkanie przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. W zimie rolety zatrzymują ciepło w pomieszczeniu, latem, dzięki zatrzymywaniu promieni słonecznych, nie dopuszczają do nagrzania pomieszczenia. Na rynku jest bardzo dużo rodzajów rolet, każdy może wybrać coś, co będzie idealnie pasować do wnętrza. Główne typy rolet, które będą idealne do osłonięcia okna latem to:

  • rolety dzień noc – to bardzo ciekawe i popularne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Są wykonane z  dwóch warstw pasów materiału, pomiędzy którymi pozostawione są przerwy. Za pomocą regulacji rolety można w ciągu dnia uzyskać dostęp światła, jednocześnie zapewniając sobie prywatność. Wieczorem lub w dzień, kiedy mocno świecie słońce, można wyregulować roletę tak, by całkowicie zasłaniała okno
  • rolety w kasecie – to rozwiązanie, które oferuje szeroki wybór kolorów i tkanin. W zależności od potrzeb można wybrać tkaniny grubsze lub cieńsze. Rolety w kasecie są dobrym rozwiązaniem przy dużym nasłonecznieniu. Dzięki temu, że materiał chowany jest w kasecie, rolety nie brudzą się, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Rolety kasetowe to bardzo dobry wybór. Dzięki temu, że wyposażone są w boczne prowadnice, zawsze pozostają w tej samej pozycji w stosunku do powierzchni okna. Nie przemieszczają się po oknie w razie wiatru czy przeciągu. Na lato dobrze wybrać roletę zaciemniającą, jest idealna zwłaszcza do pomieszczeń znajdujących się w  położeniu wystawionym na całodzienne działanie słońca. Jeżeli roleta będzie miała jasny kolor, np. żółty czy pomarańczowy, to pomieszczenie nie będzie ciemne, tylko wytworzy się przyjemna poświata. 
  • plisy okienne (rolety harmonijkowe) – to rozwiązanie, które pozwala na swobodną regulację materiału wzdłuż prowadnic. Rolety plisowane są bardzo ciekawą formą, pozwalają na przesłonięcie jedynie dolnej części, tkaninę można zostawić na środku, przesunąć ją do góry, według uznania. Plisy pozwalają uchronić pomieszczenie przed nadmiarem promieni słonecznych, a jednocześnie pozwala widzieć, co dzieje się na zewnątrz. To dokonał rozwiązanie nie tylko do domu, ale również do biura.
     

Jeżeli okno jest nietypowe, ma inne wymiary niż standardowe, warto zaopatrzyć je w roletę na wymiar. Dobre sklepy z roletami oferują różne rodzaje rolet na wymiar, mogą to być rolety harmonijkowe, dzień i noc, czy klasyczne. Dzięki temu nie ma problemu z nadmiernym nasłonecznieniem pokoju, który posiada nietypowe okna. Jednym ze sklepów, który oferuje dobrej jakości rolety, starannie dopracowane i dające maksymalny komfort i swobodną regulację jasności wnętrza jest sklep https://rolety24.net/Moskitiera-ramkowa-do-okna Oprócz towaru dobrej jakości zapewnia profesjonalną obsługę oraz szybkość i terminowość dostaw.

Słońce to nie jedyny element, który bywa męczący latem. Chyba każdy zetknął się z latającymi po domu muchami, osami czy komarami, które potrafią zepsuć wieczór, użądlić czy uporczywie bzyczeć. Dobrym rozwiązaniem na ten problem są moskitiery. Moskitiera ramkowa do okna to idealna ochrona przed owadami, zapobiega ich wlatywaniu do wnętrza, a jednocześnie pozwala cieszyć się świeżym powietrzem. Mając moskitierę, nie trzeba używać chemicznych odstraszaczy owadów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Są świetnym rozwiązaniem do pokoi dziecięcych. Moskitiera pozwala mieć pewność, że insekt nie wleci do dziecięco łóżeczka i nie zrobi krzywdy dziecku. Moskitiery są łatwe do montażu, są wykonane z siatki z gęsto osadzonymi oczkami, dlatego nawet najmniejszy owad nie przedostanie się do środka. Dzięki temu, że moskitiery ramkowe są na wymiar, można je dopasować do każdego, nawet niestandardowego okna. Są bardzo trwałe, z powodzeniem wystarczą na wiele lat. Co ważne, ich montaż jest bezinwazyjny, mogą być stosowane w wynajmowanych mieszkaniach.  Świetnie sprawdzą się w domkach letniskowych, gdzie występowanie owadów jest bardzo duże. Moskitiera pozwoli cieszyć się wypoczynkiem bez owadów. Z łatwością można dopasować je do każdego wnętrza, ponieważ są dostępne w różnych kolorach, w ofercie są modele z metalowym, ciemnobrązowym oraz stalowym kolorem ram.

Jak widać, wybierając odpowiednie zabezpieczanie okna, można cieszyć się latem, słońcem i ładną pogodą. Dobrze dobrane rolety i moskitiery zabezpieczą przed nadmiarem promieni słonecznych, zmniejszą nagrzanie pomieszczenia oraz nie wpuszczą do środka latających intruzów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 15 =