Jakie są sposoby na utrzymanie białych zębów?

Styl życia
punktzaczepienia
Jakie są sposoby na utrzymanie białych zębów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie białych zębów, ale niektóre są lepsze od innych. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje perłowe bielactwo będzie wyglądać jak najlepiej przez cały czas:

Szczotkuj i nitkuj zęby codziennie

Pomoże to usunąć płytkę nazębną i cząstki jedzenia spomiędzy zębów i zapobiegnie próchnicy. Używaj pasty do zębów z fluorem i płynu do płukania ust z fluorem, aby pomóc wzmocnić szkliwo zębów. W razie potrzeby używaj przyborów do nitkowania zębów. Przyrządy do nitkowania to uchwyty do nici dentystycznej, które ułatwiają nitkowanie, jeśli masz aparat ortodontyczny lub wykonałeś inne prace dentystyczne, które utrudniają dotarcie do niektórych miejsc w jamie ustnej za pomocą zwykłej nici dentystycznej.

Regularnie używaj wybielającej pasty do zębów

Wybielające pasty do zębów mogą pomóc w usunięciu powierzchniowych plam na zębach i stworzyć jaśniejszy uśmiech poprzez usunięcie powierzchniowych plam na zębach spowodowanych piciem herbaty, kawy lub paleniem papierosów. Uważaj, aby nie spożywać tych produktów w nadmiarze, ponieważ mogą one uwrażliwić zęby na gorące lub zimne temperatury.

Unikaj napojów o ciemnych kolorach

Picie napojów o ciemnych kolorach może przebarwić zęby, dlatego staraj się ograniczyć ilość spożywanej herbaty i kawy. Jeśli to możliwe, pij wodę podczas jedzenia lub picia czegoś, co ma ciemny kolor.

Udaj się na zabieg wybielania zębów

Jeśli chcesz uzyskać bielszy uśmiech, zabieg wybielania zębów może być skutecznym sposobem na usunięcie przebarwień. Istnieje wiele dostępnych opcji, w tym zestawy do użytku domowego oraz profesjonalne zabiegi wykonywane przez dentystę. Aby skorzystać z zabiegu wybielania zębów wystarczy skorzystać z witryny https://dentysta-stomatolog.konin.pl/wybielanie-zebow. Podczas wizyty u dentysty, obejrzy on Twoje zęby i wykona kilka testów, aby określić poziom przebarwienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co warto stosować na nasze włosy, aby zadbać o ich wygląd?
Co warto stosować na nasze włosy, aby zadbać o ich wygląd?
Włosy są bardzo ważną częścią twojego wyglądu i jest to coś, co każdy chce wyglądać dobrze. Posiadanie pięknych włosów może […]
Polecamy