Jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód dla dziecka jest zawsze traumatycznym przeżyciem. Ale nie samo wydarzenie odbija na malcu takie piętno. Najwięcej szkód ponosi ono wówczas, gdy widzi konflikty rodziców, a czasami nawet w nich uczestniczy. A w międzyczasie musi zmagać się z poczuciem żalu, gdy jedno z rodziców wyprowadza się z domu. Oczywiście świadomość dziecka jest zależna od jego wieku. We wczesnych latach życia malec inaczej sobie interpretuje zaistniałą sytuację. Dlatego lepiej o rozwodzie porozmawiać z dzieckiem, które zaczyna rozumieć, co się tak naprawdę wydarzyło.

Skuteczna pomoc w traumie

Rozmowa z pociechą o rozwodzie należy do trudnych tematów. Dlatego warto w tej sprawie zwrócić się o pomoc do specjalisty, jakim jest psycholog dziecięcy Warszawa czy inne miasta mają wielu wykwalifikowanych specjalistów. Z pewnością pomogą rodzicowi lub rodzicom w wyjaśnić te kwestie dzieciakom. Każda młoda osoba w wieku 7-10 lat bardzo silnie odczuwa różne emocje. Może więc odbierać odejście jednego z rodziców jako porzucenie. Rodzi się wówczas silna tęsknota. Poza tym malec może odczuwać ciągły strach, że drugi rodzic także może go zostawić. Dziecko zazwyczaj w takiej sytuacji zaczyna się buntować. Będzie to reakcja na to, że nie godzi się z takim stanem rzeczy. Z drugiej strony w ten sposób malec stara się znaleźć pewną dozę ukojenia w swoim wnętrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Basen zewnętrzny – jak zaplanować jego budowę
Basen zewnętrzny – jak zaplanować jego budowę
Planowanie krok po kroku Budowa basenu zewnętrznego to poważne przedsięwzięcie, które należy dokładnie zaplanować. Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić […]
Polecamy