Jakiego rodzaju szamba można wyróżnić na rynku?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jakiego rodzaju szamba można wyróżnić na rynku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zaczynasz budować dom na działce, która nie jest w zasięgu sieci kanalizacyjnej pojawia się pytanie o sposób odprowadzenia ścieków. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż szamba. Jakie rodzaje szamb są dostępne na rynku? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Co wybrać – plastikowe czy betonowe?

Generalnie szamba można podzielić na dwie grupy ze względu na materiał z jakiego zostały zrobione. Najbardziej powszechne są dwa rodzaje szamb – plastikowe i betonowe. Jakie są ich wady i zalety? Szambo plastikowe jest stosunkowo lekkie, jednak jest mniej odporne na napór gruntu niż szambo betonowe. Dlaczego tak się dzieje? Pomyśl o tym z czego są zrobione fundamenty pod Twój dom. Zapewne został do tego użyty beton w tej czy innej postaci. Mogą być fundamenty lane albo przygotowane z bloczków betonowych. A ławy fundamentowe też zrobione są z betonu.

Jest to sprawdzony materiał, odporny na ściskanie i mogący przenosić spore obciążenia. Właśnie dlatego szambo wykonane z takiego materiału jest solidne i trwałe. Wybierając odpowiednią pokrywę nie będzie problemu z przejazdem samochodem nad takim szambem.

Rodzaje szamb betonowych

Można wyróżnić szamba wykonane z kręgów studziennych, wylewane bezpośrednio na budowie oraz gotowe, prefabrykowane szamba betonowe. Jeśli chodzi o szambo z kręgów betonowych problemem przy jego budowie jest zapewnienie odpowiedniej szczelności. Szamba wylewane na działce wymagają sporo zachodu związanego z szalowaniem.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest gotowe szambo betonowe. Czy chcesz mieć prawdziwe Szambo Rambo wśród zbiorników bezodpływowych? Jeśli tak to zdecyduj się na zakup gotowego szamba, którego montaż może być wykonany w ciągu zaledwie jednego dnia. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć spokojną głowę jeśli chodzi o pozbycie się ścieków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bezdech senny – jak bardzo zagraża zdrowiu?
Bezdech senny – jak bardzo zagraża zdrowiu?
Bezdech senny jest wstydliwą chorobą, która ma bardzo mało otwartych dyskusji. Choroba ta jest bardzo niebezpieczna i ryzykowna dla zdrowia […]
Polecamy