Czego potrzebuje firma budująca meble?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Czego potrzebuje firma budująca meble?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tworzenie gotowych zestawów meblowych do sprzedaży, bądź wykonywanie mebli na zamówienie, jest dziś ciekawym pomysłem na biznes. By móc realizować takie zadania, firma potrzebuje zarówno materiałów dobrej jakości jak i specjalnych narzędzi oraz maszyn. Przyglądamy się sposobowi budowania mebli i temu, co jest podczas tego procesu wykorzystywane. Wiedza ta na pewno będzie bardzo przydatna tym osobom, które myślą o otworzeniu własnej firmy meblarskiej.

Docinanie i łączenie płyt

Znakomita większość współcześnie sprzedawanych mebli wykonywana jest z płyt wiórowych. Są one tanie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć. Idealnie nadają się do domowych zestawów meblowych. Przygotowując elementy konieczne jest bardzo dokładne ich wycinanie. Tutaj nawet dziesiąte części milimetra mogą zrobić różnicę. Dlatego też stosuje się urządzenia oparte na technologii laserowej. Kolejne fragmenty łączone są na klej, na śruby, lub za pomocą kołków. Czasami, wykorzystując frez do mikrowczepów, można wykonać połączenie polegające na zachodzących na siebie zębach, które cechuje się dużą wytrzymałością.

Wykonywanie wzorów

Bardziej ekskluzywne zestawy meblowe posiadają bogate wzornictwo. Do jego wykonania również stosuje się specjalne maszyny, które wykorzystując technologię obróbki skrawaniem są w stanie wiernie oddać nawet najbardziej zawiłe elementy. Także korzystają one z technologii laserowej, gdzie projekt wykonywany jest komputerowo w środowisku 3D, a dopiero później przenoszony do rzeczywistości. Jak widać firma meblowa musi mieć cały szereg różnych maszyn i urządzeń. Oprócz przedstawionych przez nas wyżej przykładów, inne możemy znaleźć np. na tej stronie: https://www.twojenarzedzia24.pl/pl/c/Narzedzia-KNIPEX/2391. Jeśli więc marzy się nam założenie takiej działalności, trzeba najpierw wykonać porządną kalkulację kosztów, które trzeba będzie zainwestować w ten projekt na początku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego zwlekamy wizytą u stomatologa?
Dlaczego zwlekamy wizytą u stomatologa?
Utarło się, że wizyta u stomatologa nigdy nie należy do przyjemności. Że boli, że jest nieprzyjemnie, a na koniec trzeba […]
Polecamy