O jakich kwestiach należy pamiętać zajmując się edukacją dzieci?

Styl życia
punktzaczepienia
O jakich kwestiach należy pamiętać zajmując się edukacją dzieci?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z kluczowych kwestii w edukacji dzieci jest motywacja. Nie od dziś wiadomo, że nasze pociechy nie mają zbyt dużo chęci do nauki. Ale to tylko pozory. W rzeczywistości dzieci uczą się chętnie i szybko. Trzeba tylko wiedzieć, jak zachęcić je do zdobywania nowej wiedzy i opracować adekwatny do ich potrzeb system motywacyjny. Pedagodzy już dawno zauważyli, że najlepszym motorem napędowym w edukacji najmłodszych jest zabawa. Dlatego też warto wykorzystywać jej elementy zarówno w szkole, jak i w domu.

Motywacja do nauki – jak rozwinąć ją u dzieci?

W psychologii motywację określa się jako stan wewnętrznej i zewnętrznej gotowości do podjęcia określonego zadania. Tylko jak zmotywować dziecko do nauki, gdy wokół dzieje się mnóstwo o wiele bardziej interesujących go rzeczy? Na szczęście już od dawna wiadomo, jak ważną rolę w nauczaniu najmłodszych odgrywa zabawa. To ona jest przeciwieństwem nudy i rutyny, które tak często goszczą w szkolnych salach. Współczesne pomoce dydaktyczne potrafią każdą naukę zamienić w doskonałą rozrywkę i w odróżnieniu od tradycyjnego systemu ocen przynoszą zaskakująco dobre rezultaty.

Ciekawą i doskonale motywującą formą prowadzenia zajęć lekcyjnych są najróżniejsze gry. Dlatego właśnie powstały specjalistyczne karty edukacyjne dla dzieci. To proste, a zarazem niezwykle przydatne narzędzie, które sprawia, że nauka przychodzi dzieciom bez trudu, a dodatkowo sprawia im wiele frajdy i przyjemności. Z ich pomocy skorzystać mogą nauczyciele na wszystkich etapach edukacji, a także rodzice w czasie wolnym od szkolnych zajęć.

Karty edukacyjne przydadzą się w nauce języków, matematyki, historii i wielu innych przedmiotów. Pomogą rozwijać w dziecku wysoką samoocenę i pewność siebie. Nauczą, jak zdobywać nowe informacje i jak wykorzystywać swoją wiedzę do rozwiązywania problemów. Pobudzą dziecięcą ciekawość świata, kreatywność i abstrakcyjne myślenie. Będą też doskonałym treningiem koncentracji, pamięci i innych funkcji poznawczych. Dodatkowo pozwolą na rozwój najróżniejszych kompetencji społecznych, w tym fundamentów współpracy w grupie rówieśników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mycie okien – ręczne czy mechaniczne?
Mycie okien – ręczne czy mechaniczne?
Mycie okien może okazać się problematyczne szczególnie, jeśli do oczyszczenia są duże powierzchnie, np. w budynkach biurowych. Mycie takich okien […]
Polecamy