Z jakimi problemami należy zwrócić się o pomoc do psychiatry?

Styl życia
punktzaczepienia
Z jakimi problemami należy zwrócić się o pomoc do psychiatry?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy natury psychicznej nie są niczym zaskakującym w XXI wieku. Można by powiedzieć, że stały się tak powszechne jak codzienna szarość i ogromne tempo życia. Tego ostatniego nie wytrzymują wszyscy i nie jest to niczym dziwnym, stąd pojawiające się coraz częściej psychiczne zaburzenia. Większość z nich można wyleczyć udając się na kilka sesji do psychologa lub psychoterapeuty. Czasami jednak tylko psychiatra będzie mógł pomóc nam z kłopotami. Sprawdzamy kiedy warto odwiedzić jego gabinet.

Problemy lękowe

Chyba najczęściej pojawiające się zaburzenia psychiczne to te o naturze lękowej. Nie ma wielkiego problemu gdy dotyczą one np. strachu przed ciemnością czy pająkami, ponieważ sytuacji z udziałem tych czynników można po prostu unikać. Gorzej gdy paniczny strach budzą zwyczajne codzienne czynności, takie jak rozmowa z obcym człowiekiem czy znajdowanie się na dużej, otwartej przestrzeni. Wtedy zdecydowanie powinniśmy poszukać poradni, gdzie przyjmuje dobry psychiatra Bemowo ma na szczęście cała masę tego typu punktów pomocy.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Zapewne nieraz słyszeliśmy o osobach, które z powodu strachu przed zarażeniem się grypą myły ręce po kilkanaście razy dziennie. Najczęściej jest to jednak efekt zaburzenia psychicznego, które wywołuje irracjonalny i wyolbrzymiony strach. Jeśli jest to połączone z przymusem wykonywania określonych czynności (np. myciem rąk co kilkadziesiąt minut albo sprawdzaniem czy zamknęliśmy drzwi wejściowe), możemy mówić o zaburzeniu psychicznym. W tym przypadku również wizyta u psychiatry wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi sprawami zajmuje się adwokat?
Jakimi sprawami zajmuje się adwokat?
Adwokat jest jednym z bardziej poważanych zawodów na terenie naszego kraju, dlatego też renoma, jaka wokół tej profesji wyrosła, staje […]
Polecamy