Ranking materacy

Podstawowym zadaniem zdrowotnym każdego materaca jest odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Aby spełnić to zadanie materac musi być indywidualnie dopasowany do wzrostu i wagi. W dalszym ciągu istnieje błędne przekonanie, że materac im twardszy tym lepszy. Wcale tak być nie musi. Przekonanie to wzięło się jeszcze z okresu niskiej jakości wykonania materacy. Wówczas twardość materaca była synonimem jakości i trwałości. Dzisiaj już tak nie jest. Wiele rozwiązań technologicznych zapewnia te same walory nie tyle poprzez twardość materaca, lecz poprzez jego odpowiednie dostosowanie do krzywizny kręgosłupa leżącej na nim osoby.

Ranking materacy

Podstawowym elementem, na który zwraca się uwagę kupując nowy materac do sypialni jest jego wypełnienie. Wypełnienie materaca bezpośrednio przekłada się na komfort snu. Wypełnienie materaca to gwarancja odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Dużą popularnością wśród kupujących cieszą się materace kieszeniowe, wykonane na podstawie sprężyn. Taki materac gwarantuje dużą i wystarczającą ilość elastycznych punktów podparcia dla każdego kręgosłupa.

Równie popularne są materace, których wypełnienie stanowi pianka lateksowa. Pianka lateksowa jest mieszanką syntetycznego lateksu i naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego. Materace te charakteryzują się bardzo dobrą wentylacją oraz właściwościami antybakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi. Dlatego materace wypełnione pianką lateksową są tak często kupowane dla osób z różnego rodzaju alergiami, sprawdzają się również jako podstawowy materac dla dziecka. Materace z lateksowym wypełnieniem bardzo dobrze dopasowują się do krzywizn ludzkiego kręgosłupa, co zapewnia spokojny i komfortowy sen.

Ostatnim rodzajem są modele piankowe. Cechuje je wysoka elastycznością, zwiększająca się wraz ze wzrostem temperatury, za sprawą wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Materac piankowy jest podzielony na strefy. Jest ich 7 i każda z nich ma inną gęstość, od najbardziej miękkiej przy stopach do twardej przy kręgosłupie. Materac z podziałem na strefy zdecydowanie zwiększa komfort spania.

Duży wybór materacy i nie tylko oferuje np. sklep meblowy online – Meble Ropez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × jeden =