W jakich sytuacjach oddać auto do złomowania?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
W jakich sytuacjach oddać auto do złomowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadacze bardzo starych samochodów mają problem w momencie, gdy kupują sobie nowe auto. Co bowiem zrobić ze starym pojazdem, który nie nadaje się już do sprzedaży, z uwagi na mnóstwo wad jakie posiada? Często taki samochód nie przechodzi już badań technicznych i trzeba by w niego włożyć mnóstwo pieniędzy, by doprowadzić go do choćby takiego stanu, by nadawał się do przejścia przeglądu rejestracyjnego i sprzedania komukolwiek. Co wtedy zrobić?

Oddajemy na złomowisko

Najprostszym wyjściem w takiej sytuacji jest odstawienie takiego pojazdu prosto na złomowisko. Dostaniemy tam kilkaset złotych samej ceny złomu, otrzymamy także dokumenty, które będą uprawniały do wyrejestrowanie takiego pojazdu z ewidencji. Dzięki temu mamy szansę nieco jeszcze zarobić, by dołożyć sobie to do nowego auta, a jednocześnie pozbywamy się problemu sprzedaży starego, bezużytecznego pojazdu. Złomowanie samochodów prowadzone jest niemal w każdej większej miejscowości, wystarczy po prostu spojrzeć w ogłoszenia do gazety lub poszukać w sieci, gdzie znajduje się najbliższy punkt, gdzie możemy odstawić takie stare auto.

Sprzedajemy do skupu

Jednak możemy zarobić na takim starym samochodzie nieco więcej, niż oddając go po prostu na złomowisko. Dobrym wyjściem z sytuacji jest bowiem odszukanie jakiegoś skupu pojazdów używanych, np. takiego jak ten: https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/. Czym różni się on od typowego szrotu? Otóż na skupie z auta najpierw demontowane są wszystkie części, które mogą zostać później sprzedane jako zamienne. W ten sposób firma zarabia, a my możemy dostać znacznie więcej środków finansowych, gdy właśnie do takiego punktu odprowadzimy nasz stary samochód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Technologia używana w pracy detektywa
Technologia używana w pracy detektywa
Współcześnie dużym powodzeniem cieszą usługi detektywistyczne, wymagające dyskrecji, mobilności oraz gotowości do natychmiastowego działania. W związku z tym większość detektywów […]
Polecamy