Transport a spedycja – czym się różnią obie formy?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Transport a spedycja – czym się różnią obie formy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcemy bezpiecznie przewieźć towar, powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego przewoźnika  – takiego, który zapewni ciągłość procesu logistycznego. W słowniku branży logistycznej (specjalistycznej) występują pojęcia: logistyka, spedycja, transport. Dzisiaj przyjrzymy się dwóm ostatnim. Spedycja to pojęcie szersze od transportu. Są w nim ujęte wszystkie działania, które mają na celu usprawnienie transportu, należą do nich:

– przyjmowanie zleceń od klientów

– organizacja środków transportu

– załadunek i rozładunek towarów (przesyłek)

– zawieranie umów i zajmowanie się dokumentacją

– ubezpieczenie towarów

Dla przykładu: spedycja transport do Anglii będzie się składała z działań spedycyjnych związanych z organizacją przewozu, z nadzorem wspomnianych procesów przemieszczania się towarów oraz samym transportem.  

Przewóz towarów za granicę  

Usługi związane z transportem stanowią wycinek działań spedycyjnych. Transport jest ograniczony do przewozu materiałów z punktu A do punktu B. Możemy korzystać z transportu:

– transportu kolejowego

– transportu morskiego

– transportu drogowego

– transportu powietrznego

W ostatnich latach zwiększyło się zapotrzebowanie na przewóz towarów za granice. Wiele firm wyspecjalizowało się w przewozie do konkretnych regionów Europy, tak jak firma logistyczna z podanej strony http://teul.pl/transport-belgia/, która zapewnia przewóz towarów do Belgii. Znakiem rozpoznawczym dobrej firmy spedycyjnej, jest w dzisiejszych czasach specjalizacja, która pozwala na zdobywanie doświadczenia w konkretnym obszarze branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Łazienka – w jaki sposób ją zaaranżować?
Łazienka – w jaki sposób ją zaaranżować?
Zaaranżowanie łazienki zawsze jest nie lada wyzwaniem. To zadanie dla każdego, kto wykańcza dom lub planuje remont. Trzeba dokładnie zastanowić […]
Polecamy