W jakim celu jest wykonywany audyt dostępności stron internetowych?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
W jakim celu jest wykonywany audyt dostępności stron internetowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Funkcjonalna strona internetowa musi spełniać szereg wymogów. Rzeczą oczywistą jest to, że musi być wygodna dla użytkownika. Jednocześnie jednak powinna odpowiadać wymogom przepisów prawa  – na przykład związanych z ochroną danych osobowych. Są jednak podmioty, które zobowiązane są do spełnienia szczególnych warunków – zapewnienia możliwości prawidłowego korzystania ze swoich witryn osobom niepełnosprawnym.

Jak spełnić wymogi WCAG 2.0?

Do jednostek, objętych szczególnymi warunkami, zawartymi w wytycznych Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) należą przede wszystkim podmioty rządowe. Powinny one mieć na względzie zapewnienie dostępności danych i możliwość swobodnego korzystania ze stron, którymi administrują, przez niewidomych lub słabowidzących, dyslektyków czy też osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi (są to jedynie przykłady schorzeń, jakie należy uwzględnić).

Aby mieć pewność, że spełnione zostały wszystkie wymogi, warto skorzystać z audytu dostępności stron internetowych. Firmy, które prowadzą takie badania, jak na przykład http://www.altix.pl/pl/audyty/audyt-dostepnosci-stron-internetowych/, wskażą odpowiednie środki, jakie należy zastosować, by spełnić kryteria WCAG 2.0. Z audytu korzystają nie tylko organizacje rządowe – coraz częściej wykonują go też firmy, które chcą być postrzegane jako odpowiedzialne społecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pielęgnować cerę suchą?
Jak pielęgnować cerę suchą?
Wiele kobiet i mężczyzn posiada cerę suchą, która charakteryzuje się tym, że jest matowa, cienka i dosyć szorstka, a po […]
Polecamy