Zbiornik na deszczówkę – co warto wiedzieć przed montażem?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Zbiornik na deszczówkę – co warto wiedzieć przed montażem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gromadzenie wody deszczowej to rzecz, którą interesuje się coraz szersze grono mieszkańców domów jednorodzinnych. To doskonała okazja do pozytywnego oddziaływania na środowisko, ale też możliwość pozyskania wody, którą możemy podlewać cały ogród. Montaż zbiorników jest prosty i zajmuje mało czasu. Ich niska cena oraz możliwość otrzymania dotacji sprawiają, że stają się one coraz popularniejsze.

Najważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca

Do wyboru mamy zbiorniki betonowe oraz plastikowe. Oba montuje się w podobny sposób – wkopując je pod ziemię i podpinając instalację deszczową w taki sposób, by woda mogła wpływać bezpośrednio do środka. Przy montażu warto zwrócić uwagę, by zbiornik na deszczówkę, który ma być wkopany pod ziemią, znajdował się w jak najniższym miejscu na działce. Pozwoli nam to zachować naturalny spadek z rynien i uniknąć potencjalnych problemów wynikających z instalacją zbiornika powyżej poziomu rynien. Wybierając zbiornik podziemny, warto odwiedzić stronę http://www.carbo-san.com/zbiorniki/na-deszczowke/podziemne i sprawdzić aktualny cennik.

Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkowania takiego zbiornika, należy zapewnić przelew, który umożliwi odpływ wody w przypadku, gdy będzie on całkowicie zapełniony. Ważne, by wykonać go w odpowiednim miejscu, który uniemożliwia wydostawanie się wody z dolnych partii rynien. Należy pamiętać, że nie można podpiąć odpływu do kanalizacji sanitarnej. Pomimo że praktyka ta stosowana jest często, to prawo nie zezwala na takie postępowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Krawat – na jakie okazje go ubrać?
Krawat – na jakie okazje go ubrać?
Krawat to długi kawałek materiału, który jest wiązany wokół szyi i zapinany w węzeł, który jest często noszony przez mężczyzn […]
Polecamy