Jak zostać windykatorem?

Planowanie kariery w branży windykacyjnej staje się dzisiaj coraz bardziej popularne. Zadłużenie Polaków rośnie, a wg danych bankowych dramatycznie rośnie też ilość kredytów niespłacanych, co jednocześnie zwiększa zapotrzebowanie na specjalistów od windykacji. W tej branży zarabia się naprawdę dobrze, pod warunkiem, że ma się do niej odpowiednie kompetencje i wypracowane umiejętności.

Kursy kształcące windykatorów

Jednym z najlepszych pomysłów na nauczenie się bycia windykatorem jest skorzystanie z profesjonalnych kursów i szkoleń dedykowanych tej branży. Specjalistyczne szkolenie windykacyjne zakłada przeprowadzenie kandydatów na to stanowisko przez szereg wymagań sprawdzających i podnoszących ich wiedzę w zakresie prawa windykacyjnego, rozmów z dłużnikami oraz obowiązków, jakie musi realizować zarówno windykator, jak i dłużnik. Kursy prowadzone są w trybie dziennym i najczęściej obejmują cykl od kilku do kilkunastu dni intensywnej nauki połączonej z praktyką.

Gdzie szukać szkoleń windykacyjnych?

Popularne szkolenia można znaleźć w różnych firmach specjalizujących się w tej branży. Przykładową ofertę można sprawdzić na https://architekciwindykacji.pl/szkolenia/. Prowadzone są one zwykle modułowo i zakładają przygotowanie kandydatów do pracy w kilku kategoriach. Jest to windykacja telefoniczna, terenowa, listowa, windykacyjny team building oraz zaawansowane przeszkolenie kadry trenerskiej i managerskiej.

Nowoczesne szkolenia z windykacji nie są już bazą regułek do wyuczenia się na pamięć, ale całymi panelami zadań i ćwiczeń opartych o grywalizację, dzięki którym grupy osób aplikujących później do pracy windykatora mają doskonałe przygotowanie praktyczne i świetnie odnajdują się w trudnych rozmowach z dłużnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × dwa =