Jak zostać windykatorem?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Jak zostać windykatorem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planowanie kariery w branży windykacyjnej staje się dzisiaj coraz bardziej popularne. Zadłużenie Polaków rośnie, a wg danych bankowych dramatycznie rośnie też ilość kredytów niespłacanych, co jednocześnie zwiększa zapotrzebowanie na specjalistów od windykacji. W tej branży zarabia się naprawdę dobrze, pod warunkiem, że ma się do niej odpowiednie kompetencje i wypracowane umiejętności.

Kursy kształcące windykatorów

Jednym z najlepszych pomysłów na nauczenie się bycia windykatorem jest skorzystanie z profesjonalnych kursów i szkoleń dedykowanych tej branży. Specjalistyczne szkolenie windykacyjne zakłada przeprowadzenie kandydatów na to stanowisko przez szereg wymagań sprawdzających i podnoszących ich wiedzę w zakresie prawa windykacyjnego, rozmów z dłużnikami oraz obowiązków, jakie musi realizować zarówno windykator, jak i dłużnik. Kursy prowadzone są w trybie dziennym i najczęściej obejmują cykl od kilku do kilkunastu dni intensywnej nauki połączonej z praktyką.

Gdzie szukać szkoleń windykacyjnych?

Popularne szkolenia można znaleźć w różnych firmach specjalizujących się w tej branży. Przykładową ofertę można sprawdzić na https://architekciwindykacji.pl/szkolenia/. Prowadzone są one zwykle modułowo i zakładają przygotowanie kandydatów do pracy w kilku kategoriach. Jest to windykacja telefoniczna, terenowa, listowa, windykacyjny team building oraz zaawansowane przeszkolenie kadry trenerskiej i managerskiej.

Nowoczesne szkolenia z windykacji nie są już bazą regułek do wyuczenia się na pamięć, ale całymi panelami zadań i ćwiczeń opartych o grywalizację, dzięki którym grupy osób aplikujących później do pracy windykatora mają doskonałe przygotowanie praktyczne i świetnie odnajdują się w trudnych rozmowach z dłużnikami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pokazy barmańskie na weselu – co powinna zapewnić firma ?
Pokazy barmańskie na weselu – co powinna zapewnić firma ?
Pokazy barmańskie są jedną z bardziej efektownych form wykonania drinków. W większej mierze opierają się one jednak na ukazaniu efektowniej […]
Polecamy