Co jaki czas powinno się przeprowadzać szkolenie?

Bez kategorii
punktzaczepienia
Co jaki czas powinno się przeprowadzać szkolenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenia BHP często przeprowadza się tylko raz w roku. Nie jest to najlepsze podejście, ponieważ pracownicy potrzebują regularnego przypominania o zasadach i procedurach bezpieczeństwa obowiązujących w firmie. Szkolenia BHP powinny być przeprowadzane tak często, jak jest to wymagane. Więcej informacji na tej stronie https://bhp-partner.pl/uslugi/szkolenia-bhp/.

Co warto wiedzieć?

Ogólnie rzecz biorąc, częstotliwość zależy od liczby zagrożeń związanych z daną pracą, częstotliwości, z jaką te zagrożenia mogą się pojawiać, oraz od wszelkich zmian w tych zagrożeniach lub tolerancji w polityce lub procedurach. Szkolenie BHP w miejscu pracy powinno być przeprowadzane przynajmniej raz na 12 miesięcy. Dzięki temu Ty i Twoi pracownicy będziecie świadomi zagrożeń, na jakie możecie być narażeni w miejscu pracy, a także tego, co możecie zrobić, aby zapobiec wypadkom. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy mają za zadanie zapewnić pracownikom dostęp do najnowszych informacji i treści. Odpowiedź jest prosta – wtedy, gdy jest to potrzebne. Jeśli w zakładzie jest wielu nowych pracowników lub jeśli wymagania stale się zmieniają, teraz może być dobry czas na aktualizację szkoleń. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest ważne dla pracowników, a zwłaszcza dla pracodawców. Można je przeprowadzić w formie jednorazowego kursu lub bardziej regularnego programu szkoleniowego. Dzięki temu pracownicy wiedzą, jak dbać o siebie i jak chronić osoby, którymi się opiekują, a także wiedzą, jak zmniejszyć ryzyko urazów w pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie makro i mikroelementy są zawarte w ziołach?
Jakie makro i mikroelementy są zawarte w ziołach?
Substancje mineralne są związkami, bez których organizm człowieka nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Dzielimy je na mikroelementy, czyli pierwiastki śladowe, i […]
Polecamy