Co jaki czas powinno się przeprowadzać szkolenie?

Bez kategorii
punktzaczepienia
Co jaki czas powinno się przeprowadzać szkolenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenia BHP często przeprowadza się tylko raz w roku. Nie jest to najlepsze podejście, ponieważ pracownicy potrzebują regularnego przypominania o zasadach i procedurach bezpieczeństwa obowiązujących w firmie. Szkolenia BHP powinny być przeprowadzane tak często, jak jest to wymagane. Więcej informacji na tej stronie https://bhp-partner.pl/uslugi/szkolenia-bhp/.

Co warto wiedzieć?

Ogólnie rzecz biorąc, częstotliwość zależy od liczby zagrożeń związanych z daną pracą, częstotliwości, z jaką te zagrożenia mogą się pojawiać, oraz od wszelkich zmian w tych zagrożeniach lub tolerancji w polityce lub procedurach. Szkolenie BHP w miejscu pracy powinno być przeprowadzane przynajmniej raz na 12 miesięcy. Dzięki temu Ty i Twoi pracownicy będziecie świadomi zagrożeń, na jakie możecie być narażeni w miejscu pracy, a także tego, co możecie zrobić, aby zapobiec wypadkom. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy mają za zadanie zapewnić pracownikom dostęp do najnowszych informacji i treści. Odpowiedź jest prosta – wtedy, gdy jest to potrzebne. Jeśli w zakładzie jest wielu nowych pracowników lub jeśli wymagania stale się zmieniają, teraz może być dobry czas na aktualizację szkoleń. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest ważne dla pracowników, a zwłaszcza dla pracodawców. Można je przeprowadzić w formie jednorazowego kursu lub bardziej regularnego programu szkoleniowego. Dzięki temu pracownicy wiedzą, jak dbać o siebie i jak chronić osoby, którymi się opiekują, a także wiedzą, jak zmniejszyć ryzyko urazów w pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy dieta pudełkowa naprawdę się opłaca?
Czy dieta pudełkowa naprawdę się opłaca?
Catering dietetyczny jest hasłem coraz bardziej rozpoznawalnym. Rozumiemy dokładnie ideę odgórnego planu żywieniowego. Posiłki dostosowane do potrzeb, mają wpłynąć na […]
Polecamy