Co ułatwi mobilną sprzedaż?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Co ułatwi mobilną sprzedaż?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mobilna sprzedaż to prężnie rozwijający się sektor, a firmy ją stosujące poszukują nowinek będących wsparciem tego procesu. Z pomocą przychodzą nowocześnie technologie, które pozytywnie wpływają na wydajność pracowników i usprawniają ich pracę, a także minimalizują, a nawet eliminują błędy. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Aplikacje ułatwiające cały proces sprzedażowy

Pozwalają na dostęp do zasobów magazynu w każdym miejscu na świecie. Jeśli sprzedawca jest akurat na drugim końcu kraju u klienta, może w dowolnym momencie sprawdzić, ile danego towaru jest jeszcze na półkach, jaką ma cenę, czy specyfikację. Dodatkowo zapewniają dostęp do bazy kontrahentów, pozwalają także na ich dodawanie, edytowanie, usuwanie, sprawdzanie, czy klient nie zalega z płatnościami. To przede wszystkim oszczędność czasu, wygoda, wsparcie dla handlowców, ograniczenie możliwości popełnienia przez nich błędów. W takich sytuacjach sprawdzi się na przykład taki program jak https://www.com4it.com/.

Aplikacje do planowania spotkań i wideokonferencji

W procesie sprzedaży nic nie zastąpi kontaktu z klientem. Niezależnie od tego, czy będzie on osobisty, czy online, musi przebiegać profesjonalnie. Handlowiec nie może sobie pozwolić na opóźnienie. Warto więc skorzystać z rozwiązań, które pozwalają na przypominanie o zbliżających się spotkaniach, można w nich przygotować agendę i są zintegrowane z kalendarzem handlowca.

Sama rozmowa powinna być przeprowadzona przez sprawdzony komunikator. Na rynku jest ich wiele, także tych darmowych. Dawać możliwość wyświetlenia na ekranie prezentacji, oferty, szczegółów o produkcie. Ważna jest też możliwość używania chata, zwłaszcza jeśli uczestniczy w nim więcej osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ręcznie robione zaproszenia weselne – czy warto je kupić
Ręcznie robione zaproszenia weselne – czy warto je kupić
Planowanie ślubu i wesela to dla młodej pary nie lada wyzwanie, które obejmuje planowanie i zorganizowanie wszelkich punktów planu, jak […]
Polecamy