Czy na powypadkowym pojeździe da się zarobić?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Czy na powypadkowym pojeździe da się zarobić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojazd powypadkowy, nawet taki, który został całkowicie unieruchomiony, wcale nie musi zostać zezłomowany. Możemy go sprzedać. Nic nie stoi na przeszkodzie wystawieniu takiego pojazdu na portal aukcyjny, nie jest to jednak najlepszy pomysł. Jeśli samochód został poważnie uszkodzony, znalezienie kupca może graniczyć z cudem. Problemem będzie też wycena, skąd mamy wiedzieć ile wart jest samochód, którego naprawa wymagałaby kompletnej odbudowy? 

Jak sprzedać auto powypadkowe?

Jeśli chcemy odzyskać pieniądze z uszkodzonego samochodu, nie musimy walczyć z rynkiem aut używanych. Możemy zwrócić się do firm specjalizujących się w handlu pojazdami. Sprzedaż od ręki jest jak najbardziej możliwa, trzeba tylko znaleźć odpowiedni skup aut Wielkopolska jest regionem, w którym naprawdę nie trudno trafić na takie przedsiębiorstwo. Kilka minut z wyszukiwarką internetową prawdopodobnie skutecznie naprowadzi nas na właściwe miejsce. Sprzedaż do skupu to ogromna wygoda i oszczędność czasu.

Dlaczego warto?

Za wybraniem tej opcji przemawia też to, że nie musimy samodzielnie wyceniać pojazdu. Uczciwe przedsiębiorstwo samo powinno zaproponować wycenę i wyjaśnić nam, na jakiej podstawie jej dokonuje. Oczywiście nie powinniśmy się spodziewać zawrotnych sum jeśli stan auta pozostawia wiele do życzenia. W wielu przypadkach będzie to jednak znacznie więcej, niż dostalibyśmy od prywatnego kupca. Co ważne, oddając auto do rzetelnego skupu mamy też pewność, że nie trafi ono na drogi po wątłej jakości domowych naprawach. Przedsiębiorstwa takie są skrupulatnie kontrolowane, jeśli będą więc chciały przywrócić pojazdowi sprawność, dołożą wszelkich starań, by rzeczywiście spełniał on warunki konieczne do odzyskania dowodu rejestracyjnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego żurawia na budowie?
Jak zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego żurawia na budowie?
Żurawie budowlane są niezbędnym elementem każdego placu budowy. Służą one do podnoszenia ciężkich materiałów i sprzętu, co czyni je niezbędnym […]
Polecamy