Damskie torebki – historia i ciekawostki

Styl życia
punktzaczepienia
Damskie torebki – historia i ciekawostki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Historia damskich torebek jest długa. Na początku lat 90. szacowano, że kobiety posiadały średnio dziewięć torebek rocznie. W ostatniej dekadzie liczba ta wzrosła do ponad 15! Dziś istnieje wiele stylów torebek, które można dopasować do swoich potrzeb i preferencji stylistycznych. Od małych torebek do dużych toreb. Wszystkie znajdziesz na stronie: https://edibazzar.pl/torebki-damskie-pikowane.

Egipt

Najwcześniejsze dowody na to, że kobiety używają torebek można odnaleźć w starożytnym Egipcie, kiedy to kobiety używały koszyków do noszenia przedmiotów przy sobie przez cały czas. Egipcjanie używali również tego typu kosza do noszenia swoich niemowląt podczas pracy lub codziennych czynności.

Francja

Pierwsza współczesna torebka została wynaleziona w 1750 roku przez Madame de Pompadour, która była kochanką króla Francji Ludwika XV. Używała jej jako sposobu na utrzymanie czystości swoich rękawiczek podczas spotkań towarzyskich z nim i innymi członkami jego dworu. Dlatego też wiele osób określa torebki jako „uchwyty na rękawiczki”.

Wykonanie

W całej historii kobiety używały różnego rodzaju pojemników i torebek do przechowywania przedmiotów takich jak kosmetyki lub pieniądze itp. Dziś nadal używamy tych samych typów pojemników, ale od tego czasu zmieniły się one dość znacznie . Torebki wykonane są z wielu różnych materiałów, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Niektóre z najczęstszych materiałów stosowanych w produkcji torebek to skóra, zamsz, płótno, nylon, winyl i tkanina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kondensatory kompensacyjne – do czego służą?
Kondensatory kompensacyjne – do czego służą?
Kondensatory kompensacyjne są używane do korygowania nieliniowego obciążenia. Częstym przykładem jest użycie rezystora i kondensatora do stworzenia sieci RC, która […]
Polecamy