Dlaczego lekarze powinni regularnie się dokształcać?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Dlaczego lekarze powinni regularnie się dokształcać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim okresie służba zdrowia nastawiona jest nie tylko na leczenie, ale głównie na ratowanie życia pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby wywołanej wirusem COVID-19. Do pomocy w nagłych przypadkach, oprócz anestezjologów i  pulmonologów włączyli się również lekarze innych specjalności. Ortopeda czy gastrolog zazwyczaj nie ma doświadczenia w obsłudze aparatury diagnozującej choroby układu oddechowego. Ale mogą oni korzystać z profesjonalnych szkoleń, umożliwiających im pracę na oddziałach intensywnej terapii.

Rozszerzanie kompetencji

Lekarz uczy się przez cały okres swojej aktywności zawodowej. W każdej gałęzi medycyny powstają nowe techniki i urządzenia diagnostyczne. Dla zapoznania się z nimi, kadra medyczna uczestniczy w różnego typu kursach doszkalających. Prowadzą je doświadczeni specjaliści z wiodących ośrodków naukowych w Polsce, jak np. https://csmiwum.pl/o-kursach/. Udział w takich kursach daje lekarzom większą wszechstronność przygotowania zawodowego. Jest to niezmiernie ważne w toku pracy w klinikach, gdzie pojawiają się pacjenci ze sprzężonymi symptomami różnych schorzeń i na oddziałach ratunkowych.

Zapoznanie się z obsługą aparatury

Jedną z podstawowych technik diagnostycznych jest ultrasonografia. Warsztaty prowadzone przez profesjonalistów dają lekarzom komplementarne przygotowanie teoretyczne i praktyczne do obsługi takiej aparatury nowej generacji, oraz do interpretowania wyników badania. Ostatnio jest znaczne zapotrzebowanie na kadrę medyczną wprawną w obsługiwaniu sprzętu do rozpoznawania chorób układu oddechowego. Na symulatorach pacjentów, lekarze uczą się stosować aparaturę do bronchoskopii i spirometrii. Każda nowa umiejętność zdobyta w trakcie kursów zwiększa ich skuteczność w prowadzeniu terapii pacjentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Artykuły wędkarskie, które uprzyjemnią Twoją wyprawę na ryby
Artykuły wędkarskie, które uprzyjemnią Twoją wyprawę na ryby
Wędkarstwo to wspaniała rozrywka, którą mogą cieszyć się wszystkie grupy wiekowe. Niezależnie od tego, czy łowisz w lokalnym jeziorze, czy […]
Polecamy