Jak spać spokojnie pomimo alergii?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jak spać spokojnie pomimo alergii?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alergia to jedna z głównych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Czynniki ją wywołujące są najbardziej aktywne w porze nocnej, zaburzając spokojny sen i doprowadzając do poważnych schorzeń – np. bezdechu. Pamiętajmy również o tym, że brak należytego wypoczynku po zmroku prowadzi bezpośrednio do nadmiernego zmęczenia w ciągu dnia, co utrudnia wykonywanie obowiązków zawodowych lub szkolnych. Na szczęście istnieje parę wyjątkowo skutecznych sposobów na wyeliminowanie omawianego problemu – najważniejsze z nich zostaną pokrótce opisane w dalszej części artykułu.

Właściwa pościel to wymóg konieczny

Jeśli pragniemy mimo alergii przespać spokojnie całą noc, to w pierwszej kolejności powinniśmy wymienić zwykły materac na taki, który zapobiega rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Najlepiej sprawdzi się model piankowy nasądzony specjalnym preparatem antyroztoczowym bądź grzybobójczym, a także ponacinany w konkretnych miejscach dla zwiększenia przepływu świeżego powietrza.

Kolejny pożądany element to uniwersalna kołdra antyalergiczna 140×200 cm, wyposażona w poszewkę z naturalnej bawełny oraz wypełnienie w postaci syntetycznych włókien poliestrowych, silikonowych, jedwabnych albo bambusowych. Charakteryzuje się ona tym, że nie gromadzi w sobie kurzu, pyłków, roztoczy ani nawet ludzkiego naskórka. Dodatkowo daje możliwość prania w wysokiej temperaturze, wykazuje dobre właściwości termoizolacyjne i znakomicie oddaje wilgoć. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie jej w zestawie z identyczną poduszką.

Pozostałe efektywne metody na zapewnienie sobie spokojnego snu to m.in.: regularne sprzątanie pokoju, zamontowanie wentylacji mechanicznej i branie prysznica bezpośrednio przed położeniem się do łóżka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prowadzenie międzynarodowego przedsiębiorstwa – w jaki sposób zapewnić sobie komfort podróżowania?
Prowadzenie międzynarodowego przedsiębiorstwa – w jaki sposób zapewnić sobie komfort podróżowania?
Prowadzenie własnej firmy w Polsce jest wymagające z wielu powodów, ale przynajmniej jedno jest korzystne, a mianowicie możliwość funkcjonowania w […]
Polecamy