Firmy transportowe – czy warto szukać tam pracy?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Firmy transportowe – czy warto szukać tam pracy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Branża transportowa jest jedną z najważniejszych branż w Polsce. Firmy transportowe są jednym z najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce. Zajmują się transportem towarów, więc potrzebują kierowców, magazynierów i innych pracowników. Jeśli interesuje nas taka praca, zobaczmy, jakie możliwości zatrudnienia są dostępne w firmach transportowych i jak się tam zatrudnić.

Jakie stanowiska pracy są dostępne?

Firmy transportowe oferują wiele różnych rodzajów pracy. Do najczęściej spotykanych należą:

Kierowca (w różnych specjalizacjach)

Kierowcy muszą być odpowiedzialni za wszystkie rodzaje pojazdów – od małych vanów po ciężarówki ważące ponad 40 ton. Mogą transportować towary drogą lądową, kolejową lub wodną, a także mogą być zobowiązani do rozładowania ładunku ze swojego pojazdu po dostawie. Kierowcy muszą być sprawni fizycznie, ponieważ muszą samodzielnie załadować/rozładować swój pojazd. Praca kierowca często wymaga posiadania czystej kartoteki i ważnego prawa jazdy.

Pracownik magazynu

Ten rodzaj pracy wymaga dużej uwagi na szczegóły i dobrych umiejętności organizacyjnych, a także siły fizycznej (w zależności od rodzaju obsługiwanego towaru). Pracownicy magazynu muszą również posiadać dobrą wiedzę na temat technik pakowania, aby mogli bezpiecznie zapakować towary do transportu, nie uszkadzając ich i zmniejszając koszty dla swojego pracodawcy. Pracownicy magazynowi mogą pracować w różnych środowiskach, w tym w chłodniach i na zewnątrz. Muszą być sprawni fizycznie i być w stanie podnosić ciężkie ładunki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przebieg przeglądu technicznego pojazdu – jak to wygląda?
Przebieg przeglądu technicznego pojazdu – jak to wygląda?
Każdy właściciel pojazdu używanego jest zobowiązany do systematycznego, corocznego przejścia przeglądu technicznego. Nowy samochód musi przejść pierwszą procedurę przeglądu po […]
Polecamy