Narzędzia dla elektryka – gdzie je zdobyć

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Narzędzia dla elektryka – gdzie je zdobyć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy szanujący się elektryk musi być wyposażony w odpowiednie narzędzia oraz mieć dostęp do materiałów elektrotechnicznych. Jakiego sprzętu potrzebuje i gdzie może go zdobyć?

Narzędzia dla elektryków

Tak jak każda inna, również branża elektryczna wymaga stosowania narzędzi dedykowanych. Elektryk powinien mieć na wyposażeniu wszystko, co pozwoli mu założyć instalację elektryczną w mieszkaniu. Na początek potrzebuje sprzęt do rozprowadzenia kabli i przygotowania do montażu osprzętu, czyli bruzdownicę do kabli oraz otwornicę pod puszki elektryczne oraz elementy montażowe. Wszystko to ma w ofercie każdy sklep elektryczny. Elektryk musi też posiadać narzędzia do obróbki przewodów, czyli do ucinania czy odizolowywania. Montaż osprzętu i rozdzielnicy będzie wymagał użycia wkrętaków.

Specjalnie dla elektryków produkowane są wkrętaki izolowane, chroniące przed porażeniem prądem elektrycznym. Poza tym fachowiec musi mieć w swojej torbie czy skrzynce narzędziowej miernik elektryczny i próbnik napięcia oraz lutownicę, praskę do końcówek kablowych i opalarkę do koszulek termokurczliwych

Serwis

Elektryk powinien również posiadać pewną ilość materiałów potrzebnych do wykonania lub modernizacji instalacji. Na przykład w drodze na serwis do fabryki musi odwiedzić sklep sprzedający osprzęt siłowy, aby zaopatrzyć się w gniazda i wtyki siłowe, przewody albo aparaturę zabezpieczającą do rozdzielnicy elektrycznej. Takie narzędzia są dostępne na https://www.elektromarketania.pl/87-osprzet-silowy. Dobrze będzie, jeśli weźmie ze sobą również źródła światła, gdyby zajdzie potrzeba, aby je wymienić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje wag jakie stosowane są na rynku
Rodzaje wag jakie stosowane są na rynku
Waga to specjalny przyrząd przeznaczony do wyznaczania masy ludzkiego ciała albo obiektów stałych. Wyróżniamy mnóstwo modeli, które są powszechnie wykorzystywane […]
Polecamy