Narzędzia dla elektryka – gdzie je zdobyć

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Narzędzia dla elektryka – gdzie je zdobyć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy szanujący się elektryk musi być wyposażony w odpowiednie narzędzia oraz mieć dostęp do materiałów elektrotechnicznych. Jakiego sprzętu potrzebuje i gdzie może go zdobyć?

Narzędzia dla elektryków

Tak jak każda inna, również branża elektryczna wymaga stosowania narzędzi dedykowanych. Elektryk powinien mieć na wyposażeniu wszystko, co pozwoli mu założyć instalację elektryczną w mieszkaniu. Na początek potrzebuje sprzęt do rozprowadzenia kabli i przygotowania do montażu osprzętu, czyli bruzdownicę do kabli oraz otwornicę pod puszki elektryczne oraz elementy montażowe. Wszystko to ma w ofercie każdy sklep elektryczny. Elektryk musi też posiadać narzędzia do obróbki przewodów, czyli do ucinania czy odizolowywania. Montaż osprzętu i rozdzielnicy będzie wymagał użycia wkrętaków.

Specjalnie dla elektryków produkowane są wkrętaki izolowane, chroniące przed porażeniem prądem elektrycznym. Poza tym fachowiec musi mieć w swojej torbie czy skrzynce narzędziowej miernik elektryczny i próbnik napięcia oraz lutownicę, praskę do końcówek kablowych i opalarkę do koszulek termokurczliwych

Serwis

Elektryk powinien również posiadać pewną ilość materiałów potrzebnych do wykonania lub modernizacji instalacji. Na przykład w drodze na serwis do fabryki musi odwiedzić sklep sprzedający osprzęt siłowy, aby zaopatrzyć się w gniazda i wtyki siłowe, przewody albo aparaturę zabezpieczającą do rozdzielnicy elektrycznej. Takie narzędzia są dostępne na https://www.elektromarketania.pl/87-osprzet-silowy. Dobrze będzie, jeśli weźmie ze sobą również źródła światła, gdyby zajdzie potrzeba, aby je wymienić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy przydadzą się kliny pod koła?
Kiedy przydadzą się kliny pod koła?
Wykonywanie napraw w ciężarówkach może stwarzać duże niebezpieczeństwo dla kierowcy lub pracownika warsztatu. Jest to spowodowane ogromną masą pojazdu, która […]
Polecamy