Haftowanie krok po kroku – jak zacząć?

Styl życia
punktzaczepienia
Haftowanie krok po kroku – jak zacząć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Haftowanie to hobby naprawdę wielu osób. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to naprawdę doskonała rozrywka. Poza tym, dzięki haftowaniu można ćwiczyć swoje umiejętności manualne. Dzięki temu wyjątkowemu hobby może powstać także wiele pięknych obrazów, które można podarować bliskim. Trzeba jednak wiedzieć, jak rozpocząć swoją przygodę z haftowaniem. Na szczęście, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. 

Haft krzyżykowy – idealny dla początkujących

Jeżeli chcemy rozpocząć swoją przygodę z haftowaniem, postawmy na haft krzyż. Potrzebne będzie nam jedynie płótno w formie siatki oraz mulina w wybranych kolorach. Niezbędna będzie także igła. Najlepiej wyposażyć się w kilka igieł, na wypadek gdyby jakaś nam zaginęła. Potrzebne mogą okazać się również nożyczki. Pomocne mogą okazać się również wzory. Dzięki nim będzie można w prosty sposób wyszywać różnego rodzaju obrazy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pejzaże, jak również martwa natura czy zwierzęta. W miarę nabierania wprawy, można będzie rezygnować z wzorów i korzystać wyłącznie ze swojej wyobraźni. Wyhaftowane w całości płótno warto wyprasować i oprawić w ramkę. Będzie prezentowało się pięknie na ścianie w sypialni bądź w salonie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie wydarzenia warto utrwalić na profesjonalnej sesji?
Jakie wydarzenia warto utrwalić na profesjonalnej sesji?
Dobrze jest utrwalać najważniejsze momenty w życiu. Chwile, takie jak zaręczyny mogą być sfotografowane przez profesjonalistę, dzięki czemu przepiękne zdjęcia […]
Polecamy