Jakie korzyści płyną z wyciszenia naszego samochodu?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jakie korzyści płyną z wyciszenia naszego samochodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbyt wysoki poziom nieprzyjemnego hałasu we wnętrzach samochodów osobowych to jeden z powszechnych problemów. W autach z silnikami benzynowymi parametr ten wynosi od 64 do 68 dB (w zależności od modelu), natomiast w autach z silnikami wysokoprężnymi – około 68 dB. Powoduje to u kierowcy i pasażerów stres oraz zmęczenie, zagłusza muzykę płynącą z głośników, a także w znacznym stopniu odbiera przyjemność z jazdy. Z tego powodu warto rozważyć profesjonalne wyciszenie maszyny. 

Przemierzanie kolejnych kilometrów może być w pełni komfortowe 

Wyciszenie auta odbywa się zazwyczaj z wykorzystaniem specjalnych mat bitumicznych (ewentualnie filcowych), które montowane są na drzwiach, podłodze, ściance odgradzającej silnik od wnętrza, w bagażniku, a nawet na komorze jednostki napędowej. Podstawowa korzyść to oczywiście zauważalne zwiększenie izolacyjności akustycznej całej kabiny, co okazuje się prawdziwym wybawieniem zwłaszcza w trakcie jazdy po autostradach i drogach ekspresowych, gdy jesteśmy narażeni na największy hałas (jego główne źródła to naturalny pęd powietrza i opony mające bezpośredni kontakt z nawierzchnią). Brak uciążliwych dźwięków pozwala przede wszystkim na swobodne prowadzenie rozmów, czerpanie przyjemności ze słuchania ulubionej muzyki, telefonowanie w celach biznesowych lub prywatnych czy po prostu odpoczywanie. Osoby przewożące małe dzieci docenią natomiast ich spokojny, niezakłócony niczym sen. Dodatkowo otrzymujemy szereg korzyści o charakterze prozdrowotnym. Chodzi tutaj w szczególności o zniwelowanie bólu głowy, uczucia nadmiernego zmęczenia i ogólnej nerwowości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim celu wykonuje się zabieg artroskopii?
W jakim celu wykonuje się zabieg artroskopii?
Artroskopia jest nieinwazyjną metodą leczenia schorzeń stawów. Polega ona na wziernikowaniu ich wnętrza, co pozwala nie tylko obejrzeć ich budowę, […]
Polecamy