Jak chronić swoją cerę na co dzień?

Codzienna harówka zbiera żniwo na Twojej skórze. Od słońca po zanieczyszczenia – istnieje dużo czynników, które mają negatywny wpływ na stan Twojej skóry, dlatego też trudno jest utrzymać świeży i zdrowy wygląd cery przez cały dzień.

Jak więc chronić swoją cerę na co dzień?

Używaj kremu z filtrem

Krem z filtrem jest kluczowy dla ochrony Twojej skóry przed promieniami UVA i UVB, które powodują przedwczesne starzenie się i raka skóry. Nakładaj krem z filtrem codziennie rano, zanim wyjdziesz na słońce. Wybierz ten z SPF 30 lub wyższym. Pamiętaj, że fotoprotekcja – mediderma.pl jest jednym z najważniejszych kroków, które powinieneś podjąć, chcąc zadbać o zdrową skórę. Dzięki temu utrzymasz ją w dobrym stanie na znacznie dłużej.

Zadbaj o nawilżenie

Sucha skóra nie tylko źle wygląda, ale także starzeje się szybciej niż skóra normalna. Utrzymuj skórę nawilżoną, nakładając krem nawilżający co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem – po umyciu twarzy i osuszeniu jej ręcznikiem.

Stosuj delikatny środek oczyszczający

Jeśli masz skórę trądzikową lub skłonną do wyprysków, dwa razy dziennie stosuj delikatny środek oczyszczający. Skóra trądzikowa jest zazwyczaj bardziej wrażliwa niż inne rodzaje cery, dlatego ważne jest, aby produkty wybrane dla tego typu skóry były na tyle delikatne, aby nie podrażniały jej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =