Jak dopasować kanapy i narożniki do wielkości salonu?

Narożniki stanowią jeden z chętniej wybieranych mebli w nowoczesnych salonach.  W klasycznych zdecydowanie bardziej królują tradycyjne kanapy. Obie wersje mebli są jednak modne, a ich wybór rządzi się określonymi prawami. Oferują znacznie więcej niż swoją użyteczność. Z całą pewnością można na nich wygodnie siedzieć podczas oglądania wydarzeń sportowych lub filmów, ale drugą ważną sprawą jest ich aspekt dekoracyjny. W zależności od wielkości salonu, decydujemy się również na wielkość mebla.

Należy pamiętać, że im będzie większy, tym więcej uwagi na sobie skupi, stanowiąc centralny punkt salonu. Podczas wyboru wyposażenia meblowego, warto rozważyć jeszcze kilka innych czynników, nie tylko jego powierzchnię. Najważniejsze są względy praktyczne oraz dopasowanie do aranżacji całego wnętrza. Przykładowe oferty można znaleźć pod poniższym linkiem: https://sofart.pl/narozniki/nowoczesne/

Sztuka aranżacji

Z narożnikiem prawym trzeba wziąć pod uwagę długość ściany, do której przylega. Później można zająć się wygodą materiału. Na nim musi się przecież zmieścić cała rodzina oraz dodatkowo przybywający do domu goście. Aby nie popełnić błędu, warto zmierzyć jaka długość jest nam w rzeczywistości potrzebna. W tym celu konieczne jest metrówka. Biorąc pod uwagę wielkość salonu, narożnik ani kanapa nie mogą go przytłaczać ani tarasować żadnych ciągów komunikacyjnych, uniemożliwiając swobodne poruszanie się. Oczywistym jest, że salon o mniejszej powierzchni wymaga zakupu mniejszego mebla. Na duże siedziska mogą sobie pozwolić pomieszczenia w stylu loftowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dwa =