W jakie materiały warto się zaopatrzyć przy montażu okien?

Dom
punktzaczepienia
W jakie materiały warto się zaopatrzyć przy montażu okien?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowy montaż okien jest bardzo ważny, aby były one szczelne. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych narzędzi oraz akcesoriów, które będą niezwykle pomocne podczas montażu. Dzięki nim praca przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Jakie akcesoria są niezbędne do montażu okien?

Do ustawienia okien w odpowiedniej pozycji niezbędne są kliny oraz klocki dystansowe. Dolną część ramy umieszcza się na klockach, a kliny rozmieszcza po bokach oraz na górze. Dzięki nim można ustabilizować pozycję okna. Do wypełnienia przestrzeni między oknem a ścianą konieczne jest użycie pianki poliuretanowej. Twardnieje ona po około 24 godzinach i bardzo dobrze trzyma ramę we właściwej pozycji. Bardzo pomocne są także taśmy dekarskie, które można znaleźć na stronie https://viseco.eu/dekarskie,c513.html. Służą one do uszczelnienia styku ościeżnicy i muru zarówno z zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony budynku. Mają one za zadanie zabezpieczyć przed wnikaniem do szczeliny wilgoci, która mogłaby wyrządzić poważne uszkodzenia. Do uszczelniania okien służą także różnego rodzaju silikony. Podczas tzw. ciepłego montażu wykorzystuje się kotwy z możliwością regulacji umożliwiające wysunięcie ościeżnicy poza lico ściany, a także konsole nośne. Mocuje się je do muru wokół okna lub poniżej niego. Do zamocowania okien niezbędne jest także użycie elektronarzędzi takich, jak wkrętarki oraz wiertarki. Umożliwiają one zrobienie otworów w ramie okiennej i umieszczenie w nich odpowiedniej długości wkrętów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa ekspres ciśnieniowy do kawy?
Jak działa ekspres ciśnieniowy do kawy?
Jak sama nazwa wskazuje, kawa przyrządzana z pomocą tego sprzętu, przygotowywana jest pod wysokim ciśnieniem. Ekspres pobiera wodę, podgrzewa ją […]
Polecamy