Jakiego typu pozwoleń wymaga budowa przydomowej oczyszczalni ścieków?

Dom
punktzaczepienia
Jakiego typu pozwoleń wymaga budowa przydomowej oczyszczalni ścieków?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanim przystąpisz do realizacji przedsięwzięcia, musisz upewnić się, czy planowana instalacja spełnia wszystkie formalności zawarte w polskim prawie. Takowa może zostać zlokalizowana na nieruchomości, która nie ma możliwości podłączenia do sieci kanalizacji. Ważną kwestią są zapisy zawarte w miejscowym planie zagospodarowania terenu, gdy takowy został uchwalony przez władze samorządu gminnego. W przeciwnym wypadku decydujące są lokalne przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków wymagają uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzanie ścieków do środowiska. Gdy planowana dobowa wydajność nie przekracza 7,5 m3 na dobę, wystarczy odpowiednie zgłoszenie do starostwa powiatowego lub w przypadku miasta na prawach powiatu do urzędu miasta. Pozwolenie na budowę nie jest wymagane. Prace możesz rozpocząć po upłynięciu terminu 30 dni, w którym organ może wnieść swój sprzeciw i nie później niż w ciągu 2 lat od uzyskania tzw. “milczącej zgody”.

Co jest konieczne do prawidłowej pracy instalacji?

Niezbędnym do zakupienia elementem jest membranowa dmuchawa napowietrzająca. Zapewni ona odpowiedni przepływ powietrza, który jest niezbędny dla utrzymania funkcjonowania procesu technologicznego. Tylko sprzęt najwyższej klasy zapewniać będzie bezawaryjność przez długie lata.

Dostępne są modele w różnych wariantach cenowych, zależnie od wymaganej wydajności, a przyjrzeć się im możesz pod poniższym adresem sklepu internetowego, gdzie zapoznasz się ze szczegółami technicznymi oraz bogatą ofertą urządzeń: https://biopolis.pl/kategoria-produktu/dmuchawy-napowietrzajace/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lakier hybrydowy – idealne dopełnienie jesiennej stylizacji
Lakier hybrydowy – idealne dopełnienie jesiennej stylizacji
Okres jesienny wymaga cieplejszych ubrań, co wiąże się z koniecznością odświeżenia garderoby. Korzystają na tym kreatorzy mody, prześcigający się w […]
Polecamy