Jak oceniana jest zdolność kredytowa?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Jak oceniana jest zdolność kredytowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pieniądze na różne potrzeby

Żeby pozyskać pieniądze potrzebne do przeprowadzenia inwestycji lub zakupu potrzebnych produktów najlepiej udać się do banku. Banki proponują klientom kredyty gotówkowe. Niski poziom stóp procentowych sprawia, że obecnie oprocentowanie tego rodzaju produktów finansowych jest na niskim poziomie. Żeby uzyskać kredyt na remont domu, mieszkania lub zakup samochodu trzeba mieć zdolność kredytową, o czym można przeczytać na http://kredyty-szczecin.info/kredyt-na-remont/.

Zanim banki pożyczą pieniądze klientowi, oceniają jego wiarygodność na podstawie jego dochodów oraz wydatków. Obecnie przyjmuje się, że rata kredytu nie powinna przekraczać 35-40 procent dochodów kredytobiorcy. Istotne znaczenie ma również rodzaj zatrudnienia. Osoby zatrudnione na etat mogą liczyć na więcej pieniędzy od tych zatrudnionych na umowy terminowe.

Kredyt hipoteczny

Ocena zdolności kredytowej klienta, który pragnie zaciągnąć kredyt hipoteczny, jest sprawdzana bardziej szczegółowo. Pod uwagę brane są nie tylko dochody, ale również wiek oraz wykształcenie kredytobiorcy. Każdy bank podczas weryfikowania klienta dokonuje tzw. scoringu, czyli punktowej oceny. W związku z tym, że kryteria scoringu są dowolne, ten sam klient może mieć inną zdolność kredytową w różnych bankach. Dlatego też, aby porównać poszczególne oferty, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców finansowych.

By ich znaleźć wystarczy wpisać w pole wyszukiwania odpowiednie hasło z miejscem zamieszkania. Przykładowo mieszkaniec Szczecina może wpisać frazę “kredyt na dom Szczecin”. Warto pamiętać, że podczas oceny zdolności kredytowej banki korzystają z informacji zawartych w biurze informacji kredytowej. Osoby, które nie mają żadnej historii w BIK lub mają zaległości w spłacie wcześniej zaciągniętych zobowiązań, mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu, ponieważ dla banku taki klient jest niewiarygodny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić biuro przy warsztacie samochodowym?
Jak urządzić biuro przy warsztacie samochodowym?
Warsztat samochodowy jest miejscem kojarzonym z podnośnikami, szafkami warsztatowymi, smarem i olejami. Jednak jest też taka część warsztatu, która wymaga […]
Polecamy