Jak prawidłowo dopasować buty do rozmiaru swojej stopy?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak prawidłowo dopasować buty do rozmiaru swojej stopy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komfort noszenia obuwia

Dopasowanie właściwego rozmiaru obuwia ma ogromny wpływ na jakość i komfort jego noszenia. Jednakże okazuje się, że kwestia tego czy but jest odpowiednio dopasowany czy też nie w dużym stopniu jest indywidualnym odczuciem każdego użytkownika. Oznacza to, że jedni użytkownicy obuwia preferują, aby buty były nieco bardziej dopasowane, zaś inni preferują ich luźniejszy kształt. Dużo zależy w tej kwestii także od przyzwyczajenia. Jeśli jakiś klient zawsze kupował nieco większe obuwie, to obecnie odczuwa komfort noszenia tylko przy obuwiu, które jest luźne.

Profesjonalny dobór rozmiaru obuwia

Jednakże poza indywidualnymi preferencjami obuwie powinno dobierać się po zmierzeniu rozmiaru swojej stopy. Należy to zrobić na płaskiej powierzchni, najlepiej na kartce papieru, na której zaznacza się najdłuższy palec oraz piętę. Otrzymaną długość odnieść należy do wartości, jakie zawiera tabela rozmiarów butów. Wówczas odszukuje się rozmiar odpowiedniego obuwia. Często sprzedawcy zachęcają jednak do zakupu obuwia nieco bardziej dopasowanego do stopy ze względu na to, że w miarę noszenia buty ulegają rozciąganiu. Jednak wszystko zależy od gatunku i materiałów, z jakich one powstały.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje młotków
Rodzaje młotków
Jedno narzędzie, setki zastosowań Najpopularniejszym rodzajem młotów są te wykonane z metalu. Nie jest to jedyne tworzywo z jakiego są […]
Polecamy