Jak sprawić, aby szkolenie przeciwpożarowe było efektywne?

Szkolenia przeciwpożarowe często kojarzone są z nudnym wykładem, po którego zakończeniu uczestnicy i tak niewiele pamiętają. To błędne podejście, ponieważ tematyka jest bardzo ważna i daje wiedzę, która sprawdza się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Jak zatem sprawić, by kurs był ciekawy, a jednocześnie skuteczny? Szkolenia ppoż w Warszawie przeprowadzane są w taki sposób, że zadowoleni są z nich zarówno słuchacze, jak i instruktorzy. Wpływa na to kilka czynników.

Podejście i charyzma

Kluczem do sukcesu jest sylwetka osoby prowadzącej zajęcia. Powinna ona nie tylko posiadać ogromną wiedzę, ale również umieć ją przekazać w atrakcyjny sposób. Dobrym pomysłem jest zatem podawanie przykładów do omawianej teorii oraz podkreślanie, jakie zastosowanie praktyczne mają prezentowane zagadnienia. W ten sposób każdy może zwizualizować sobie treści i lepiej je zapamiętać.

Należy również zadbać o dopasowanie tematyki do odpowiedniej branży. Inaczej należy zwracać się do pracowników budowalnych, a inaczej biurowych. Każdą grupę interesować będą odmienne przykłady. Warto również pokazać słuchaczom, że instruktor zna specyfikę ich pracy. W ten sposób wzbudzi zaufanie i łatwiej będzie zbudować mu z uczestnikami nić porozumienia. Efektywne szkolenie przeciwpożarowe powinno również podkreślać, że im lepiej zna się obowiązujące zasady i przepisy, tym łatwiej uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw. Pozwoli ono także zyskać praktyczną wiedzę, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia, czy życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + dziewiętnaście =