Jak sprawić, aby szkolenie przeciwpożarowe było efektywne?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Jak sprawić, aby szkolenie przeciwpożarowe było efektywne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenia przeciwpożarowe często kojarzone są z nudnym wykładem, po którego zakończeniu uczestnicy i tak niewiele pamiętają. To błędne podejście, ponieważ tematyka jest bardzo ważna i daje wiedzę, która sprawdza się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Jak zatem sprawić, by kurs był ciekawy, a jednocześnie skuteczny? Szkolenia ppoż w Warszawie przeprowadzane są w taki sposób, że zadowoleni są z nich zarówno słuchacze, jak i instruktorzy. Wpływa na to kilka czynników.

Podejście i charyzma

Kluczem do sukcesu jest sylwetka osoby prowadzącej zajęcia. Powinna ona nie tylko posiadać ogromną wiedzę, ale również umieć ją przekazać w atrakcyjny sposób. Dobrym pomysłem jest zatem podawanie przykładów do omawianej teorii oraz podkreślanie, jakie zastosowanie praktyczne mają prezentowane zagadnienia. W ten sposób każdy może zwizualizować sobie treści i lepiej je zapamiętać.

Należy również zadbać o dopasowanie tematyki do odpowiedniej branży. Inaczej należy zwracać się do pracowników budowalnych, a inaczej biurowych. Każdą grupę interesować będą odmienne przykłady. Warto również pokazać słuchaczom, że instruktor zna specyfikę ich pracy. W ten sposób wzbudzi zaufanie i łatwiej będzie zbudować mu z uczestnikami nić porozumienia. Efektywne szkolenie przeciwpożarowe powinno również podkreślać, że im lepiej zna się obowiązujące zasady i przepisy, tym łatwiej uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw. Pozwoli ono także zyskać praktyczną wiedzę, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia, czy życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezobowiązujące i zabawne – najciekawsze pomysły na prezenty walentynkowe
Niezobowiązujące i zabawne – najciekawsze pomysły na prezenty walentynkowe
W ciągu roku ma miejsce wiele świąt. Niektóre z nich są bardziej formalne, a więc związane chociażby z obowiązującymi przepisami […]
Polecamy