Jak działają rozdzielacze grawitacyjne?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Jak działają rozdzielacze grawitacyjne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym ze sposobów na skuteczne przemieszczanie materiałów sypkich bez konieczności wykorzystywania energii z zewnątrz jest transport grawitacyjny. Stanowi on normę – zwłaszcza w branży spożywczej, rolniczej oraz chemicznej. Istotną rolę odgrywają tutaj rozdzielacze, które pozwalają na swobodny przepływ towaru z jednego kierunku na dwa bądź trzy. W ich produkcji specjalizuje się m.in. firma działająca pod adresem https://rybinski-stal.pl/transport-grawitacyjny-i-rozdzielacze/.

Trzy różne modele

Rozdzielacze grawitacyjne są idealnie przystosowane do efektywnego kierowania strumienia materiału sypkiego do kanałów wlotowych i wylotowych. Najlepiej sprawdzają się przy transportowaniu sproszkowanej żywności, pelletu drzewnego i wszelkiego rodzaju granulatów. Standardowy model jest wykonany z wytrzymałej stali węglowej, ewentualnie stali ocynkowanej lub kwasoodpornej. Posiada w swojej konstrukcji klapę sterującą, dwie płytki rozdzielone uszczelnieniem z tworzywa poliuretanowego oraz siłownik. Największą popularnością cieszą się wersje elektryczne, napędzane kompaktowym i bezawaryjnym motoreduktorem ślimakowym. Na uwagę zasługują również rozdzielacze pneumatyczne i mechaniczne. Te ostatnie napędzane są wyłącznie siłą rąk. Dodajmy, że omawiane elementy mają przekrój prostokątny albo kwadratowy, a ich cechy charakterystyczne to pyłoszczelność, prosta budowa, bezobsługowość i łatwy montaż.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć wygodne miejsce do pracy w domu?
Jak stworzyć wygodne miejsce do pracy w domu?
Strefę przeznaczona tylko do pracy nie musi być  rozbudowana – wystarczy miejsce, w którym będziemy mieć spokój i warunki do […]
Polecamy