Technologia używana w pracy detektywa

Współcześnie dużym powodzeniem cieszą usługi detektywistyczne, wymagające dyskrecji, mobilności oraz gotowości do natychmiastowego działania. W związku z tym większość detektywów wykorzystuje w swojej pracy różne zdobycze nowoczesnej technologii, które w znacznym stopniu ułatwiają im wykonywanie podstawowych obowiązków. Przydają się m.in. w trakcie śledzenia podejrzanych, poszukiwania zaginionych czy podsłuchiwania. Wszelkie narzędzia szpiegowskie, nawet te najbardziej zaawansowane, można bez trudu kupić przez internet lub w profesjonalnych sklepach detektywistycznych, takich jak https://www.enexus.pl

Zaawansowane urządzenia i akcesoria to podstawa w tej branży

Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez detektywów sprzętów jest lokalizator GPS, dzięki któremu można zaoszczędzić mnóstwo czasu na długotrwałych i często niezwykle kosztownych obserwacjach w terenie. Praca bez tego rodzaju monitoringu byłaby znacznie utrudniona, ponieważ zachowanie tzw. przykrywki wymagałoby zakrojonych na szeroką skalę działań prewencyjnych, takich jak zmiana aut, konieczność ciągłego przebierania się czy utrzymywania właściwego dystansu do danego obiektu, który jest pod obserwacją. Zaletą nadajników GPS jest to, że przekazują w czasie rzeczywistym wszelkie niezbędne informacje o położeniu i prędkości pojazdu lub osoby.

Kolejną zdobyczą nowych technologii, z której często korzystają detektywi, są mini kamery. Można je ukryć dosłownie wszędzie – w zegarku, długopisie, maskotce czy nawet krawacie. Nie można też zapomnieć o akcesoriach podsłuchowych, takich jak choćby klasyczne pluskwy, mikrofony, dyktafony oraz nowoczesne listwy GSM (odbiornikiem może być w tym przypadku każdy smartfon). W pracy detektywa przydają się również zagłuszacze i wykrywacze podsłuchów i kamer, wykrywacze materiałów wybuchowych, a także drony (do obserwacji i śledzenia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − dwa =