Jak sprzedać działkę?

Nieruchomości
punktzaczepienia
Jak sprzedać działkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy posiadacz nieruchomości dobrze wie, że jest to doskonała lokata kapitału. Ceny gruntów regularnie idą w górę, więc działkę kupioną dziś, za kilka lat będzie można sprzedać z zyskiem. Trochę inaczej wygląda kwestia, jeśli chcemy sprzedać działkę, bo potrzebujemy pieniędzy tu i teraz, a inwestycja nie może czekać. Na Śląsku znajdziemy wiele ofert działek na sprzedaż. Jeżeli interesują nas duże działki Katowice to jedno z miast, w którym znajdziemy takie parcele w dobrych cenach. Lokalizacja w pobliżu wojewódzkiego miasta, bliskość dużych węzłów komunikacyjnych i możliwości inwestycyjne powodują, że takie miejsca są bardzo pożądane. Czasami zdarza się, że ich sprzedaż następuje dosłownie chwilę po zamieszczeniu ogłoszenia. Jeśli widzimy, że zainteresowanie jest duże, dobrze jest wstrzymać się chwilę ze sprzedażą. Niekiedy sprawdza się również organizacja licytacji dla najbardziej zdeterminowanych kupców. 

Działki trudniejsze do sprzedania

Zdarza się, że sprzedaż działki nie przebiega jednak tak szybko. W takich sytuacjach dobrze jest rozważyć skorzystanie z oferty biura nieruchomości. Przykładem może być http://remax-gold.pl/nieruchomosci/ruda-slaska  Takie rozwiązanie sprawi, że nasze ogłoszenie trafi do szerszego grona potencjalnych kupców, a my będziemy mogli skupić się na innych obowiązkach. To często jedyna możliwość, gdy nasza działka jest duża, a cena, którą chcielibyśmy uzyskać wykracza poza możliwości finansowe przeciętnego Kowalskiego. Podobnie sytuacja ma się w przypadku działek inwestycyjnych, które z założenia mają służyć rozwojowi przemysłu. Tu ogłoszenie wywieszone na przystanku nie wystarczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ubrać się na bankiet?
Jak ubrać się na bankiet?
Kobieta powinna podkreślać swoje piękno na każdym kroku. Zwłaszcza wtedy, kiedy ma brylować na salonach. W jaki sposób najlepiej to […]
Polecamy