Jak urządzić funkcjonalny pokój dla przedszkolaka?

Dom
punktzaczepienia
Jak urządzić funkcjonalny pokój dla przedszkolaka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecka to jego królestwo. Musi on być dostosowany do potrzeb malucha, zarówno pod względem dekoracji jak i wyposażenia. Inne oczekiwania ma mały mól książkowy, a czego innego chce od swojej twierdzy aktywny rozrabiaka, który nie potrafi usiedzieć przez chwilę w jednym miejscu. Jeśli w domu zamieszkuje ten pierwszy warto rozejrzeć się za fotelami do pokoju dziecka, w których będzie mogło ono wygodnie oddawać się czytaniu ulubionych lektur. W przypadku rozbieganego malucha dobrze jest pomyśleć o wyposażeniu, które pozostawi sporo miejsca do aktywnych gier i zabaw.

Pokój szyty na miarę potrzeb dziecka

Przy wyposażaniu dziecięcego pokoju należy kierować się przede wszystkim… zdaniem jego użytkownika. Już przedszkolaki są w stanie podpowiedzieć rodzicom czego oczekują, co im się podoba, a jakich elementów wystroju zdecydowanie nie życzą sobie w swoim królestwie. Funkcjonalne i komfortowe łóżko, biurko z wygodnym krzesłem, pojemne szafki- to oczywiście podstawowe meble, które powinny znaleźć się w pokoju dziecka.

Każde z nich można jednak dobrać indywidualnie do zainteresowań i upodobań malucha. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, wzorów i kolorów mebli, które można dodatkowo ozdobić wizerunkami ulubionych bohaterów kreskówek, zwierząt lub pojazdów. Kreatywni rodzice mogą też pomyśleć o niebanalnych rozwiązaniach: zagłówkach z poduszek, szafkach chowających się w ścianach lub elementach z opcją łatwego składania, które po usunięciu w kąt pokoju pozostawią więcej miejsca na zabawę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda terapia psychodynamiczna?
Jak wygląda terapia psychodynamiczna?
Terapia psychodynamiczna to nowoczesna metoda leczenia przeznaczona dla osób zmagających się z różnymi zaburzeniami natury psychicznej. Polega przede wszystkim na […]
Polecamy