10 rad jak wybrać panele podłogowe

Dom
punktzaczepienia
10 rad jak wybrać panele podłogowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ze względu na ogromną popularność paneli podłogowych warto zapoznać się z dziesięcioma najważniejszymi radami, które pomogą wybrać najlepsze produkty.

  1. Niska cena – wiele osób przy wyborze paneli kieruje się głównie ceną. To błąd, aby kupić dobry produkt trzeba zwracać uwagę również na jego właściwości.

  2. Właściwości – panele podłogowe różnią się między sobą m.in. klasą użyteczności, klasą ścieralności oraz grubością. Kupując panele powinno się wybierać produkty dostosowane do miejsc, w których będą użytkowane.

  3. Dodatki – poza samymi panelami należy zwrócić uwagę również na dobór odpowiednich listew oraz podkładu.

  4. Montaż – najlepiej kupować produkty, które można kłaść bez użycia kleju. Montaż takich paneli jest szybki i łatwy.

  5. Wygląd – bogactwo oferty rynkowej sprawia, że trudno wybrać produkty o ciekawym wzornictwie. Niezdecydowani powinni sięgnąć po panele dębowe palone, które sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

  6. Ilość – aby kupić odpowiednią ilość paneli, należy wcześniej dokonać pomiarów wielkości pomieszczenia, pamiętając o tym, że wnętrza, w których są wnęki wymagają zrobienia dziesięcioprocentowego zapasu.

  7. Designerski wzory – szukając oryginalnego wzornictwa najlepiej odwiedzić sklepy internetowe, których oferta jest bogatsza od oferty sklepów stacjonarnych. Bardzo często panele ze sklepu internetowego są także tańsze od tych sprzedawanych w tradycyjny sposób.

  8. Wodoszczelność – nowoczesne panele mogą być z powodzeniem montowane w łazienkach oraz kuchniach. Aby były odporne na wilgoć, muszą być wykonane z wodoodpornego laminatu.

  9. Ogrzewanie podłogowe – większość paneli podłogowych można stosować w przypadku posiadania ogrzewania podłogowego. Najlepiej wybierać produkty o grubości 8-9 mm, które będą odporne na odkształcanie.

  10. Pielęgnacja – panele podłogowe nie są trudne w pielęgnacji. Najbardziej szkodzi im wilgoć oraz drobinki piasku. Woda może spowodować odkształcenia, a piasek przyspieszyć ścieranie się warstwy wierzchniej.

Bogaty wybór paneli podłogowych w sklepie internetowym Floor Expert znajdziesz w okazyjnych cenach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Typy płatności online jakie istnieją na rynku
Typy płatności online jakie istnieją na rynku
Internet stał się w ostatnich latach centrum handlu, ponieważ to poprzez niego realizowanych jest wiele zamówień. Znacząco wzrosła liczba sklepów […]
Polecamy